24 вересня виповнюється 32 роки українській акапельній формації "Піккардійська Терція". Цього дня 1992-го відбувся їхній перший виступ. Це було у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Сьогодні в них мільйони шанувальників, а всі сольні концерти відбуваються з аншлагами, незалежно від географії виступу, а географія вражає.
Свій колектив музиканти назвали терміном, запозиченим у композитора Анатолія Кос-Анатольського - "пікардійська терція", який означає мажорний зворот у фіналі музичного твору. Щоб відрізнятися від терміну, в назві подвоїли літеру "к".
1993-го стали дипломантами конкурсу "Червона рута" в Донецьку. За рік, 1994-го, на музичному фестивалі "Доля" в Чернівцях журі одноголосно визнало львівський секстет найкращим в усіх жанрах. Далі було багато нагород і відзнак.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гайдамаки" та Тоня Матвієнко записали саундтрек до фільму "Червоний. Без лінії фронту"
Формація була першим творчим колективом зі Східної Європи, який запросили на міжнародний фестиваль акапельного співу Vokal Total у німецькому Мюнхені.
2014 року пісня "Гей, пливе кача…" у виконанні гурту "Піккардійська терція" лунала під час поховання Героїв Небесної сотні. Відтоді композиція стала символом прощання з Героями, які загинули в Україні під час військових дій.
Сьогодні в музичному портфоліо формації - твори 12 мовами світу. За їхніми піснями можна вивчати географію гастролей.
У серпні "Піккардійська Терція" презентувала пісню "Розпрощався стрілець" до історичного фільму "Інший Франко" про сина Івана Франка - Петра. Вийде у прокат наступного року. Це вже не перша їхня робота в кіно. Раніше колектив створив саундтреки до документальної картини "Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941" та фентезі "Сторожова застава".
Коментарі