Британський режисер Філ Стронгмен представить у Києві документальний фільм "Київ незламний" про Революцію гідності. Прем'єрний відкритий показ стрічки відбудеться 18 лютого у Культурному центрі "Дім Майстер Клас".
"Київ незламний" присвятили подіям Майдану з листопада 2013-го до лютого 2014-го, митцям, які брали в ньому участь, і впливу революції на художників, фотографів, скульпторів, музикантів, кінооператорів та на Східну Європу загалом. До створення стрічки долучилися, зокрема, харківський художник Роман Мінін, київська піаністка і художниця Владислава Бучко і харківський скульптор Сергій Шауліс.
"Україна - це загадкове місце, "Володар перснів" зі своїм власним Мордором по сусідству, - каже режисер Філ Стронгмен. - У фільмі "Київ незламний" ми спіймали унікальний момент в європейській культурній історії. Як молоді митці нації - учасники трагічної, але успішної Революції гідності Євромайдану - починають вільно виражати себе. Вони цього досягли, незважаючи на життя на кордоні нової війни.
Дивовижно, як розпочата студентами й художниками революція повалила такий жорстокий уряд. Україна завжди була культурним центром, а після Майдану вона ще більше зросла в мистецтві. Ця енергія мала бути зафіксована. Ми півтора року працювали над цим фільмом, не було жодного фінансування. Тільки я і команда. Комусь я зміг трохи заплатити, але здебільшого вони приїжджали до Києва, закохувалися в нього й казали: "Я у справі". У картині я хотів показати різних людей, переважно молодих, яких мало хто знає навіть у Києві, але вони роблять велику роботу. Мені цікаво зобразити цю молодість, зафіксувати їхній дух до того, як вони стануть відомими".
Стрічку знято в манері поєднання кліпу, інтерв'ю та репортажу. Слоган - "Революція. Культура. Забута Європою війна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшов фільм про Україну очима японця
Філ Стронгмен - британський режисер, журналіст, письменник, фотограф, діджей. Серед його робіт - документальний фільм "Анархія: Малкольм МакЛарен та Вів'єн Вествуд" 2013 року про менеджера гурту Sex Pistols Малкольма МакЛарена і вплив панку на сучасну культуру.
Коментарі