Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розмістив запис на своїй фейсбук-сторінці, у якому зазначив, що Міжнародний аеропорт Бориспіль може носити ім'я одного з чотирьох відомих українців. У списку він відмітив Ігоря Сікорського, Олега Антонова, Казимира Малевича або Павла Чубинського.
Нагадаємо, що тема присвоєння аеропорту у Борисполі ім'я видатного діяча уже викликала чималий резонанс серед культурної спільноти, політиків та широкої громадськості.
На сьогодні, у Верховній Раді зареєстровано чотири постанови про перейменовування. "Відбулися слухання стосовно цього питання, у них брали участь народні депутати, директор аеропорту Бориспіль, представники ДП "Антонов", Бориспільськоі міської ради, асоціації аеропортів України, КМДА тощо", - пише Володимир Омелян.
Міністр відзначив, що будь-яке перейменування головних повітряних воріт України можливе виключно після широкого громадського обговорення. Також слід пам'ятати про те, що присвоєння аеропорту імені відбувається за поданням трудового колективу аеропорту. Володимир Омелян також додав: "Ця тема цікава, відповідає загальносвітовому тренду, але вирішальну роль має думка громадськості".
Олена Сотник, народний депутат України:
"Присвоєння аеропорту Бориспіль ім'я відомого у світі українця є важливою частиною геополітичного позиціонування України! Якщо хочете, навіть брендування України яскравими сучасними унікальними образами та символами!
Саме про це сьогодні говорили на нараді у Міністерстві інфраструктури.
Будучи одним із ініціаторів постанови N4757 про присвоєння аеропорту Бориспіль ім'я Малевича К., доносила свої аргументи!".
Наталія Заболотна, директор "Мистецького Арсеналу", "автор" ідеї надання імені Малевича аеропорту "Бориспіль":
"Звичайно, пропонуються й інші імена відомих українців для головних повітряних воріт країни - Вербицького, Чубинського, Лобановського, Сікорського, Антонова, Княгині Ольги, Князя Володимира – це все важливі та визначальні для нас імена. Але вони дорогі і відомі переважно нам. Міжнародний столичний аеропорт - це свого роду ворота у світ і одночасно брендинг нашої країни. Тому на ньому краще написати гучне та зрозуміле для всього людства ім'я, ім'я яке саме за себе скаже – ласкаво просимо, це моя Батьківщина, це моя Україна".
Коментарі