Бельгійський режисер Шанталь Акерман померла у віці 65 років, повідомляє Le Monde. За інформацією видання, причиною смерті стало самогубство.
Акерман дебютувала в кіно у віці 18 років з короткометражкою "Моє місто крупним планом" (1968), натхненної роботами Жана-Люка Годара.
У 1975 році Акерман зняла "Жанні Дільман, набережна дю Коммерс, 23, Брюссель, 1080", яку видання The New York Times називав "першим жіночим шедевром в історії кіно".
Трьохгодинна драма розповідає про домогосподарку, яка стала повією заради виживання. Серед помітних робіт Акерман також "Я, ти, він, вона", "Зустрічі Анни", "Ніч і день".
Акерман представила свій останній фільм No Home Movie ("Безпритульне кіно") на фестивалі в Локарно в серпні. Картина присвячена її матері Наталії, яка пережила ув'язнення в концентраційному таборі Освенцим і померла минулого року. Цього тижня фільм покажуть на МКФ в Нью-Йорку.




















Коментарі
1