Культурний фестиваль 28 BookForum зібрав 27 тис. відвідувань. Відбувався 15-19 вересня у Львові.
"28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер для обміну ідеями та знаннями, презентації досягнень і обговорювання проблем. Цього року вперше відбувся в гібридному форматі: онлайн і офлайн. Загалом понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна ніч поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, ЄС, США, Південної Америки й Африки", - ідеться в повідомленні організаторів.
Фокусна тема - "Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними". Куратором став літературознавець, перекладач і публіцист Юрко Прохасько.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Форум видавців відвідали 30 тис. людей
28 BookForum у цифрах:
- події відвідали й переглянули 27 тис. людей;
- понад 6 тис. відвідувачів заходів, що відбувалися наживо;
- понад 6,5 тис. переглядів відеотрансляцій на Youtube;
- понад 15,5 тис. переглядів трансляцій в соціальних мережах;
- 160 подій у програмі, з них 90 наживо;
- понад 250 учасників: авторів, перекладачів, громадських активістів, журналістів, культурних менеджерів і редакторів;
- 50 дискусій на суспільно-важливі теми;
- три постійні локації в центрі Львова;
- 15 тематичних кластерів і спеціальних проєктів, що розкрили фокусну тему;
- 25 авторів з 21 країни. Серед них - Едіт Іва Еґер зі США, Ольга Токарчук, Йоанна Яґелло та Ґжеґож Ґауден із Польщі, Нікола Шанта із Сербії, Кароліна Шутті з Австрії, Йоланда Аврора Бом Рамірес зі Швеції, Адам Горовітц із Великої Британії, Аґда Баві Пейн зі Словаччини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Книжку треба пощупати й понюхати" - як у Львові відбувається грандіозний Форум видавців
У рамках фестивалю оголосили переможців премії BookForum Best Book Award 2021. Церемонія нагородження відбулася в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.
Гранпрі за глибоку дослідницьку роботу й високоестетичне художнє втілення отримав Євген Пшеничний за книжку "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог". Вийшла у видавництві "Коло" 2020-го. Розповідає про життя і творчість бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера Ярослава Стешенка.
Коментарі