В 2017 році в Україні зняли 27 фільмів, які отримали 515 млн грн фінансування з держбюджету. На 2018-й закладено більше 1 млрд гривень на розвиток українського кінематографу.
Усі українські фільми, які цьогоріч вийшли у прокат, зібрав Еспресо.TV. У список не потрапили українські фільми, які показували тільки на кінофестивалях.
Червоний
Бюджет фільму: 20 млн грн (10 млн Держкіно)
Касовий збір: 2,89 млн грн
Режисер: Заза Буадзе
Масові сцени, правдоподібні декорації, драма, смерть, дружба та боротьба - це все про фільм за мотивами роману Андрія Кокотюхи.
В центрі сюжету фільму "Червоний" молодий воїн УПА Данило Червоний, якого зіграв актор із Львівського тетру ім. Леся Курбаса. Герой підняв повстання у сталінському ГУЛАЗі, вижив та намагається вирватись на волю.
Сторожова застава
Режисер: Юрій Ковальов
Бюджет: 40,3 млн грн (18,1 млн. Держкіно)
Касові збори в Україні: 18,9 млн грн
Касові збори у світі: 19,7 тис доларів
Перше українське фентезі, яке побило рекорди прокату в перший же вікенд і зібрало 8,1 млн грн.
Картина розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там він рятується від смертельних небезпек, зустрічає нових друзів та вступає в битву з міфічними істотами.
Стрімголов
Бюджет: 10 млн грн (9,9 млн Держкіно)
Режисер: Марина Степанська
Як піднятись, впасти і знову намагатись піднятись - лейтмотив цього фільму. Події картини розвиваються в Києві у 2014 році. Головний герой - 27-річний хлопець, який в умовах "героїчного часу" намагається зробити непростий вибір.
Він музикант-вундеркінд, який тривалий час лікувався від алкогольної та наркотичної залежностей. Після реабілітації хлопця до себе у село забирає його дідусь.
Правило бою
Бюджет: 10 млн грн
Режисер: Олексій Шапарєв
На створення стрічки режисера надихнули успіхи олімпійського чемпіона з боксу Василя Ломаченка, якого тренував батько.
Фільм розповідає про перспективного боксера Тараса, який заробляє на життя вуличними боями. Однак згодом у нього захворіла мама і їй необхідна складна операція. Хлопець вирішує піти у бої без правил в нелегальному тоталізаторі, аби оплатити лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонену в Росії українську стрічку виклали у відкритий доступ
Припутні
Бюджет: 8,6 млн грн (4,2 млн Держкіно)
Касовий збір: 771 тис грн
Режисер: Аркадій Непиталюк
Суржик, алкоголь, село, стосунки, драма та музика "Воплі Водоплясова" - основні складові "Припутніх".
Сюжет фільму розповідає про один день у селі Припутні. Мама з донькою їдуть до бабусі в глухе село. Три покоління жінок, які роблять усе, аби нашкодити один одному. Мати калічить доньку, донька калічить онуку і так далі.
Рівень чорного
Бюджет: $10 тис
Збори: 50,6 тис грн
Режисер: Валентин Васянович
Нова драма від продюсера "Племені" поєднує елементи документального та ігрового кіно.
Фільм розповідає про весільного фотографа Костянтина Мохнача, який живе у великому місті та почувається дуже самотнім. На порозі 50-річчя герой розуміє, що втратив усе, що любив і до чого був прив'язаний.
Межа
Режисер: Петер Беб'як
Бюджет: 1,3 млн. євро (7 млн гривень від Держкіно)
Збір в Україні: 1,2 млн грн
Збір в світі: $ 2,2 млн
Це кримінальна драма про злочинців-контрабандистів. Про корупцію, дружбу, підступність і зраду найближчих. Події там розгортаються влітку 2007 року, коли Словаччина от-от вступить до "шенгену".
Для Адама - керівника контрабандної злочинної групи, починаються важкі часи. Він зразковий тато, чоловік та син і не хоче перевозити наркотики через кордон. Через це втрачає гроші, влазить у шалені борги, переживає зраду найближчого друга та наживає ворога - небезпечного і жорстокого мафіозі з Мукачево.
Інфоголік
Режисер: Валентин Шпаков, Владислав Климчук
Бюджет - 4 млн грн
Збір - 5 млн грн
Перша спроба студії "Мамахохотала" посунути "Квартал 95" на ринку україномовного гумористичного кіно.
Фільм розказує про інвест-менеджера Максима, який не уявляє свого життя без новин та смартфону. Але одного дня усе, що він прочитав у новинах, втілюється в життя і Макс не знає як це виправити.
Ізі
Режисер: Андео Маньяні
Бюджет: 1,2 млн євро (5,8 млн грн від Держкіно)
Збір в Україні - $50,2 тис
Збір в Італії - $265 тис
Тонка, іронічна та розумна комедія, яка сильно відрізняється від "класичних" примітивних комедій. Фільм вийшов у копродукції з Італією і це перший спільний проект між країнами.
В центрі - історія італійця Ісідоро (Ізі). Чоловік колись будував кар'єру автогонщика, але покинув спорт, коли одного разу заснув на перегонах.
Тепер йому 40, він досі живе з мамою і у нього затяжна депресія. Брат Ізі доручає йому відвезти тіло українського заробітчанина на батьківщину в Карпати. По дорозі починаються пригоди.
Мир вашому дому
Режисер: Володимир Лерт
Бюджет: 20 млн грн (10 млн Держкіно)
Збір: 911 611 грн
Цей фільм став, напевно, найскандальнішим цьогоріч в українському прокаті. По-перше, більшість актори - росіяни і фільм російською мовою. По-друге, головні герої відкрито підтримують Путіна та анексію Криму.
Фільм створений за мотивами оповідань Шолом-Алейхема та розповідає про бідного молочника Тев'є, у якого 5 доньок. У чоловіка нав'язлива ідея видати своїх дітей за багатих чоловіків, але щось пішло не так.
Воїни духу
Режисер: Тетяна Кулаковська та Анна Мартиненко
Документальний фільм про героїчну оборону Донецького аеропорту, розповідає про останні 5 днів героїчної оборони вже зруйнованої будівлі.
Це фільм-хроніка як підірвали новий термінал та як воїни виходили із зруйнованої будівлі, як помирали побратими та як рятували поранених.
Будинок слово
Режисер: Тарас Томенко
Бюджет: 1,2 млн грн (800 тисяч гривень від Держкіно)
Документальний фільм про славнозвісний будинок "Слово". Харківська багатоповерхівка, в якій у свій час жили найяскравіші представники "Розстріляного відродження" і у якому вбив себе Хвильовий.
Фільм отримав багато схвальних відгуків від кінокритиків. Наприклад, Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що фільм - це " цікаве історичне дослідження та майстерне художнє висловлювання".
Чужа молитва
Режисер: Ахтем Сеїтблаєв
Бюджет: 31 млн грн (10 млн грн від Держкіно)
Касові збори: 629,9 тисяч грн
Відомий український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеїтблаєв створив фільм про молоду дівчину Саіде, яка героїчно рятувала єврейських дітей.
"Чужа молитва" - драма, заснована на реальних подіях. Саіде Арифова дійсно жила під час Другої світової війни та була вихованкою Бахчисарайського притулку. Жінка померла в 2007 році.
Школа №3
Режисер: Ґеорґ Жено, Єлизавета Сміт
Фільм розповідає про учнів школи №3 містечка Миколаївка Донецької області. Місто під час бойових дій на Донбасі у 2014 році зруйнували снаряди, декілька з них потрапили і в школу.
У стрічці йдеться про 13 учнів, яким довелось дуже різко подорослішати через війну. Фільм складається лише з їх монологів. Діти розповідають про дружбу, перше кохання та плани на майбутнє після закінчення війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, коли вийде фільм за романом Жадана і як він називатиметься
Кіборги
Режисер: Ахтем Сейтаблаєв
Бюджет: 48 млн грн (24 млн грн від Держкіно)
"Кіборги" - це фільм про 2014 рік, коли українські бійці 4 місяці тримали оборону аеропорту та вирішили стояти до кінця.
Це місце звело разом музиканта, сина багатих батьків, простих хлопців. Але всі вони хочуть тільки одного – щоб їх країна була захищена, щоб їх мами, дружини, дівчата і сестри були в безпеці.
Час хризантем
Режисер: Дмитро Мойсеєв
Під час створення фільму автор керувався ідеєю про те, що потрібно бути вдячним за життя та за те, що у ньому відбувається.
Сюжет фільму розповідає про Ольгу. Жінка втратила дуже близьку людину та хоче сховатись від реальності і пережити горе. Вона купує машину та вирушає у подорож околицями Києва.
Головна героїня намагається втекти від себе, однак безуспішно. Протягом подорожі вона знайомиться із різними людьми, які вчать її жити та знову віднайти гармонію.
Гіркі жнива
Режисер: Джордж Менделюк
Бюджет: $20 млн
Касові збори в Україні: 8,7 млн грн
Касові збори в світі: $900 тисяч
Канадський фільм, знятий в Україні за гроші української діаспори, який розповідає про історію кохання в розпал українського Голодомору.
В центрі сюжету - історію молодого українського хлопця, художника та нащадка козацького роду. Його родина та земляки стають жертвами Голодомору, тому він вирішує розповісти світові про ті жахіття, які відбуваються в Україні.
Іній
Режисер: Шарунас Бартас
Бюджет: 39,9 млн грн (11,4 млн грн від Держкіно)
Литовський фільм знятий у копродукції з Україною, який розповідає про українську війну. Більшу частину стрічки знімали біля лінії фронту, в селі Карлівка Донецької області.
В основі сюжету - історія молодих литовців Рокаса та Інги. Вони збирають гуманітарну допомогу українській армії та одного разу відвозять вантаж з Вільнюса до Києва.
Рокас хоче зрозуміти, що насправді відбувається на Донбасі та побачити на усе власні очі та відправляється на передову.
"Іній" - це фільм про війну, але військових дій у кадрі немає.
DZIDZIO Контрабас
Режисер: Олег Борщевський
Бюджет: не розголошується
Збір: 21,7 млн грн
"DZIDZIO Контрабас" за перший вікенд зібрав 7,7 млн грн та вперше в історії очолив рейтинг прокатного списку в Україні.
Фільм розповідає про хлопця, який страшенно хоче бути знаменитим співаком. Але у нього не все виходить. Він живе в селі, його мама – у Португалії на заробітках. Вона регулярно шле йому гроші на будівництво хати. Головну роль у фільмі зіграв Михайло Хома, більш відомий як Дзідзьо, йому і належить ідея фільму.
Урок магії
Режисер: Лілія Солдатенко
Український комедійний пригодницький дитячий повнометражний фільм, знятий без державної підтримки.
Він розповідає про чотирьох друзів, які готують урок магії для дітей з притулку. Однак несподівано їх магія починає діяти і вони опиняються в чарівному королівстві, де мусять боротись із силами зла.
Восени цього року Верховна Рада ухвалила два законопроекти для розвитку українського кіно. Виробникам українських фільмів не треба платити ПДВ аж до 2023 року. Також скасували мито на ввезення обладнання для зйомок фільмів.
Коментарі