понеділок, 14 липня 2014 11:12

15 років тому Гіркін і Бородай раділи масовим зачисткам у Дагестані

15 років тому Гіркін і Бородай раділи масовим зачисткам у Дагестані
Фото: bmpd.livejournal.com

Олександр Бородай й Ігор Стрілков 15 років тому роздумували про застосування артилерії й авіації проти мирного населення. Утім, судячи з їхніх сьогоднішніх публічних заяв, їхні позиції радикально змінилися - стали аж надто, як для них, "гуманними". Бо тоді вони раділи масовим зачисткам. Це помітив публіцист і політолог Андрій Піонтковський, пише він у своєму блозі.

Рядки журналістської творчості Бородая і Гіркіна можна знайти в архіві щотижневої газети "Завтра". Наведений нижче уривок датується 27 вересня 1999 року.

"Командири ваххабітів не думали, що російські генерали, знехтувавши "міркуваннями гуманності", стануть спокійно і відкрито застосовувати проти населених пунктів авіацію і артилерію. Застосовувати стільки, скільки треба, щоб по максимуму зберегти життя російських солдатів. Вони дуже прорахувалися ..

Зачистка пройшла цілком благополучно. Всі сім будинків з прилягаючими господарськими будівлями закидали гранатами і, обшукавши, спалили. У стовпах полум'я і клубах диму піднімалося до неба матеріальне благополуччя "істинних послідовників Пророка". В одному вогні згорали папахи гірських старійшин і японські пральні машини, дорогі килими, кришталеві люстри і гори ісламської літератури, напіврозібрані крадені КамАЗи та багаторічні запаси вівса, картоплі, комбікорму. Трупів у будівлях спецназівці не виявили, хоча важким їх запахом несло від земляних насипів майже в кожному будинку,

По розбитій гірській дорозі до нас підповзає дивного вигляду гусенична машина, озброєна тільки двома довгими ракетами. Вона йде трохи вперед, після чого над руїнами мечеті і будинків, в самому серці Чабанмахі на мить виростає величезна вогненна куля. Потужний вибух, повітряна хвиля від якого досить відчутна навіть на відстані, нагадує атомний характерною формою димного гриба.

"Це натуральний Аллах-п ... ц!", - Кричить у рацію зам.командира загону. "Тільки наступну трохи лівіше покладіть", - просить він. І знову ми бачимо, як над руїнами ваххабітського оплоту злітає ракета, яка потрапляє на сей раз точно в ціль. Так працює УР-77 - установка розмінування, кожен заряд якої несе в собі півтори тонни вибухівки. Шкода тільки, максимальна дальність пострілу - всього 500 метрів ..

Спецназівці мріяли, щоб проклятий ваххабітський анклав був стертий з лиця землі вакуум-ними бомбами або хоча б спалений дотла, щоб сюди вже ніхто не побажав повернутися. Ми не сумнівалися: що омонівці, які залишаються у селах, постараються виконати це бажання ..

Бойовий дух російських солдатів високий як ніколи. Не секрет, що для багатьох простих солдатів війна, яка почалася, стала стимулом до усвідомлення власної національної приналежності і формуванню уявлень про історичну місію російського народу".

 

Зараз ви читаєте новину «15 років тому Гіркін і Бородай раділи масовим зачисткам у Дагестані». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути