Бандуристи з США, Канади, Австралії та Аргентини зіграють на Міжнародному форумі бандуристів. Він триватиме з 19 по 22 жовтня у Києві та Чернігові.
В його рамках відбудеться унікальний концерт - перший за 80 років спільний виступ американської та української капел бандуристів.
На сцену столичного театру ім. І. Франка одночасно вийде 120 бандуристів. Цим музиканти відсвяткують 100-річчя із заснування Київської капели 1918-го. Обидві капели вважаються її послідовниками.
"Бандуристів, які навчалися гри на інструменті в еміграції, можна відрізнити за звучанням, - каже куратор форуму, музикант Володимир Войт. - Вони зберегли ознаки старої школи, яку заклав Гнат Хоткевич. Після Другої світової майже всі провідні бандуристи опинилися у США. За океаном зберігся довоєнний репертуар, а також тип бандури, який називають харківським. Цей інструмент має вдвічі менше струн, ніж сучасна академічна бандура. В Україні харківська бандура майже забута, залишилося лише 4 екземпляри. За радянських часів її позиціонували як другосортний інструмент. Однак вона має більш унікальне звучання. Один акорд може мати сотні варіантів, залежно від способу гри".
Зокрема в Києві зіграють Петро Деряжний (Австралія), Борис Остапієнко, Віктор Мішалов, Юліян Китастий (Канада), Олесь Береговий (Аргентина).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богдан Сенчуков придумав музичний інструмент у формі герба
Канадський режисер українського походження Орест Сушко зняв документальний фільм "Хоробра сімнадцятка". Розповідає про історію української капели бандуристів у роки Другої світової війни. Їздили по німецьких таборах, виступали перед полоненими.Після закінчення війни перебралися до Детройту, США. Фільм покажуть під час Міжнародного форуму бандуристів.
Коментарі