
У Національній філармонії 6–8 листопада представили виставку "Шедеври старих майстрів і російського мистецтва". На ній було 24 роботи художників, які 2 грудня виставлять на продаж на аукціоні Крісті в Лондоні.
До Києва привезли картини Гончарової, Малевича, Баранова-Россіне, Каналетто і Пітера Брейгеля. Є полотно й 41-річного українця Іллі Чічкана "Психодарвінізм у Ялті". На ньому митець зобразив трьох мавп у одязі. Це пародія на Ялтинську конференцію країн-членів антигітлерівської коаліції 1945 року. В мордах приматів можна розгледіти Сталіна, Черчилля і Рузвельта.
— Ці мавпи — знущання над подіями минулого, — вважає відвідувач виставки 67-річний Володимир Чобітко. — Якби мав багато грошей, то купив би картину Олексія Харламова "Дівчина, яка збирає букет". Оце справжня краса.
Ціна полотна Чічкана на аукціоні Крісті починатиметься від $20 тис. Найдорожча картина — "Площа св. Марка в Венеції" Джованні Каналетто коштуватиме від $4 млн.
Ці мавпи — знущання над подіями минулого
— Відбирали полотна, які можуть зацікавити українського покупця, — зауважує мистецтвознавець Дмитро Горбачов, 71 рік. — Українські бізнесмени останні кілька років купують багато картин на західних аукціонах. Віктор Пінчук навіть потрапив до десятки найвпливовіших колекціонерів у світі.
Роботи Чічкана — ще не класика, ціна 20 тисяч доларів для них прийнятна. Влітку його картину на лондонському аукціоні Філліпс продали за рекордну суму — 80 тисяч. Чічкан представляє поп-арт в українському мистецтві. Надихається не природою, а газетними фотографіями, банальними ситуаціями. Він створює масовий продукт, який споживають мільйони. У нього є серія картин, на яких зображені аномальні діти в череві матері. Ніхто не звертав на це увагу, а він звернув. Цим Ілля Чічкан і цікавий.
Коментарі
1