Верховна Рада продовжила будівельну амністію до кінця 2013 року. Доти є можливість узаконити самобуди без накладання штрафів. Це стосується тих, хто не встиг оформити будинки, дачі, гаражі, хліви, збудовані самовільно із 5 серпня 1992-го до 12 березня 2011 року, на бетонному фундаменті.
— Постанова про амністію діяла ще торік, але не всі встигли оформити свої самобудови, — каже начальник відділу реєстрації дозвільних документів Вінницької обласної архітектурно-будівельної інспекції 38-річний Сергій Прохоров.
Багато людей чекали цього скасування, бо неоформлений будинок не можна подарувати чи дати під заставу кредиту. Хто хоче оформити, не слід зволікати.
Що потрібно? Перше — викликати техніка з БТІ на об'єкт. Він нанесе на папір те, що бачить. Наприклад, є житловий будинок із техпаспортом, узаконений як годиться, але веранда — ні. Тоді технік наново все малює і ставить штамп на прибудові — "збудовано самочинно". Далі для оформлення самобуду треба кілька документів. На їх збір витратите близько місяця. По-перше, треба подати заяву до архітектурно-будівельної інспекції з підписами співвласників будинку, якщо такі є. Друге, знадобиться два примірники будівельної декларації. Її можна дістати в тій же інспекції. У ній слід вказувати назву й вік споруди, ким збудована. Третє — у БТІ необхідно виготовити технічний паспорт на самобудову. Також варто пам'ятати про оформлення земельної ділянки, це слід робити одночасно зі спорудою. Далі знов прямуєте до архітектурно-будівельної інспекції, куди даєте копію техпаспорту на будівлю. З усіма цими документами виїжджаємо на об'єкт. Якщо все сходиться, даємо дозвіл. Власник сплачує 85-170 гривень. І все узаконено.
Коментарі
6