пʼятниця, 17 лютого 2012 05:00

"Я не очікую покращень для бізнесу"

  Денис Олейніков: ”Влада дізналася, за якою адресою треба йти й кого закривати, якщо не платиш неофіційні податки”
Денис Олейніков: ”Влада дізналася, за якою адресою треба йти й кого закривати, якщо не платиш неофіційні податки”

— Тривають переговори з потенційним покупцем. Це українська компанія, яка хоче розвивати ці проекти. Можливо, змінять назву, треба залучати інвестиції, — каже український підприємець 34-річний Денис Олейніков. Він продає свої фірми "Простобук" і "Простопринт".

Після випуску футболок "Спасибо жителям Донбасса за ананаса" і наїздів правоохоронців Олейніков виїхав з України. Разом із родиною живе в Хорватії. Пояснює, що складно керувати бізнесом з-за кордону. Його фірми випускають футболки, картузи, сувеніри із оригінальними зображеннями.

Скільки коштують обидві фірми?

— Улітку торік можна було говорити про 2,5 мільйона доларів. Тоді  бізнес через інтернет стрімко розвивався, мої фірми були провідними на пострадянському просторі. Зараз ціна впала у два-три рази. У тому числі й через політичний скандал.

Що зараз не так із бізнесом і інтернетом?

— Інтернет-бізнес досить гнучкий і мобільний, і цим створює проблему для фіскальних органів в Україні. Їхня неформальна функція — збирати корупційні податки з підприємців, щоб усі ланки "нагорі" мали за що купувати собі дорогі літаки, авто, розкішні будинки. Тому влада зараз намагається максимально вивести такий бізнес із віртуальної реальності у фізичну площину, де є всі засоби тиску на підприємців.

Можете навести приклади?

— Придивіться до законодавчих ініціатив Михайла Бродського. У Законі "Про внутрішню торгівлю" 2010-го він змусив інтернет-магазини утримувати офіси й склади. Відтак влада дізналася, за якою адресою треба йти й кого закривати, якщо не платиш неофіційні податки.

Влада запевняє, що підприємці ось-ось відчують результати реформи зі спрощення роботи бізнесу.

— В Україні відсутня модель співіснування платників податків і держави, який тут може бути діалог між ними? Я не очікую покращень. І від приходу опозиції до влади в тому числі. Усі вони виросли й побудували собі кар'єри за правилами такої самої бюрократично-корупційної системи. Міняти нічого не будуть. Можливо, коли владу візьме покоління, якому зараз 20 із гаком, будуть якісні зміни.

Зараз ви читаєте новину «"Я не очікую покращень для бізнесу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути