Вівторок, 20 жовтня 2009 17:22

Віктору Януковичу нагадали минуле

Президентська кампанія почалася: виборцям пропонують з"ясувати, хто стоїть за справою про педофілію та чому Віктор Янукович втретє не сів за групове зґвалтування.

У скандальній справі про педофілію, яка ознаменувала старт президентської передвиборної кампанії, з"являються все нові факти. Як з"ясували, у цій історії не обійшлося й без опального російського олігарха Бориса Березовського. А Віктору Януковичу, соратники якого оприлюднили інформацію про розбещення неповнолітніх, нагадали, що свого часу він учинив групове зґвалтування.

Одіозний Борис Березовський не тільки встигає насолити російській владі, він ще й примудряється бути задіяним мало не в кожному гучному політичному скандалі в Україні. А оскільки їх у нашій країні вистачає, то ж і прізвище кремлівського вигнанця в нас на слуху. Неочікувано засвітилася постать Березовського й у свіжому політико-кримінальному скандалі навколо ґвалтування дітей. З"ясувати, як саме причетний до справи російсько-англійський олігарх, закликає правоохоронні органи народний депутат Юрій Кармазін. Він пропонує слідчим органам допитати Березовського. Кармазін зокрема повідомив, що український правозахисник Едуард Багіров передав йому копію звернення до Бориса Березовського. У ньому йдеться про те, що керівник українського відділення Фонду олігарха Артем Дегтярьов, якого вважають коханцем Олени Полюхович, котра звинувачує чоловіка в педофілії, погрожував Багірову і вимагав відступитися від захисту обвинувачуваного у справі Дмитра Полюховича.

— Правозахисник пише, що йому погрожували, причому погрожували й з-за океану. Іде втручання в наші громадські організації, перешкоджають їх діяльності. Це звернення датоване ще 27 травня, тобто не під цей скандал, не під політичні розборки та вибори, — уточнив Юрій Кармазін на прес-конференції.

Парламентарій запитує: який стосунок має Борис Березовський до всіх цих подій, та коли припиниться втручання іноземців в наші справи? Проте Кармазін просить Генеральну прокуратуру, Службу безпеки та Міністерство внутрішніх справ насамперед допитати  Артема Дегтярьова, "близького друга" Олени Полюхович. Досі правоохоронці не зробили цього.

А тим часом Інститут Горшеніна 17–18 жовтня провів телефонне опитування щодо топ-теми вітчизняного інформаційного простору. З"ясувалося: більшість українців обурена скандалом, але засуджують тих, хто поширив інформацію до закінчення слідства.

Переважна більшість українців (78,5%) чули про зґвалтування дітей, яке пов"язують із табором "Артек". Нічого не чули про цю справу 21,4%. При цьому більшість опитаних (69,1%) вважають, що народні депутати і засоби масової інформації не мали права розголошувати інформацію про справу до закінчення слідства і прийняття судом рішення про вину підозрюваних. Протилежної точки зору дотримуються 18% опитаних.

На думку більшості українців (51,1%), звинувачення народних депутатів, які нібито замішані в скандалі навколо "Артека", — це "брудні політичні ігри". Справедливими такі обвинувачення вважають 13,4%. 35,5% — вагаються щодо оцінки цього.

На думку більшості українців, звинувачення народних депутатів, які нібито замішані в скандалі навколо "Артека", — це "брудні політичні ігри"

Отже, якщо Партія регіонів ставила за мету, обнародуючи інформацію про справу за підозрою в педофілії, вдарити по рейтингу своїх політичних опонентів, то їй це не особливо вдалося. Тому й не дивно, що багато хто із соратників Віктора Януковича, зокрема Ганна Герман, засуджують балакучість свого однопартійця Вадима Колесніченка.


"Регіонали" не тільки не досягли політичного ефекту від цього скандалу, а ще й нарвалися на контратаку.

Свого часу Григорій Омельченко — ще один із обвинувачів педофілів, звинуватив Віктора Януковича в участі у груповому зґвалтуванні жінки. 6 жовтня 2004 року Омельченко з трибуни Верховної Ради стверджував, що ним "отримана достатньо обґрунтована інформація, а тепер можна говорити і достовірна, про те, що пан Янукович уперше був засуджений за грабіж, а вдруге — за нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень". А далі парламентарій виголосив таке: "Після відбуття покарання Янукович знову скоїв тяжкий злочин — із групою осіб жорстоко побив і зґвалтував жінку, але відкупився від потерпілої, і кримінальна справа була закрита. У міліцейських матеріалах зазначається, що Янукович організував шайку бандитів, яка лютувала в Єнакієвому, і вечорами людям було страшно заходити в під"їзди будинків, виривав із рук жінок, ветеранів війни та праці сумки з трьома карбованцями, по-живому видирав із вух дівчат сережки вартістю 10 карбованців".

Омельченко тоді підкреслив: Янукович "боїться, що виборці будуть знати всю правду про його судимості, що в минулому він був грабіжником, злодієм, насильником, ...і його руки в крові від жорстокого побиття людей, і за таких обставин його ніколи не оберуть президентом України".

Схоже, українські виборці дізнаються ще багато цікавого й шокуючого. Президентська кампанія почалася.

Зараз ви читаєте новину «Віктору Януковичу нагадали минуле». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 850
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути