Дводенні переговори прем"єр-міністрів країн СНД, що розпочалися у четвер в Ялті, присвячені двом темам — обміну досвідом із подолання економічної кризи і боротьбі з епідемією грипу. Про це повідомила в середу на засіданні уряду Юлія Тимошенко. Вона сказала, що в Криму зберуться 11 урядових делегацій.
— Плануємо обговорити широкий спектр питань: двосторонні та багатосторонні торгові відносини, тему енергетичної безпеки й незалежності, а також питання співпраці у всіх сферах життя наших країн, — уточнила Тимошенко.
Україна підготувала до саміту глав урядів СНД добрі новини — економічна ситуація стабілізується, і 2010 року експерти прогнозують зростання. Такими перспективами можуть похвалитися не всі країни Співдружності.
— Ми теж у перші місяці позитивних результатів говорили, що для оптимізму немає підстав. Але динаміка за другий і третій квартали свідчить про стійку тенденцію оздоровлення, що дає підстави заявити про поступовий вихід України з кризи, — повідомила прем"єр-міністр.
Вона підтвердила свої слова цифрами. Якщо на початку світової кризи ВВП України знизився на 20%, то пізніше темпи падіння щокварталу сповільнювалися, а в останньому кварталі зареєстровані тенденції до зростання ВВП у 2010 році. Зокрема, в жовтні зареєстровано рекордне для кризового періоду зростання обсягів промислового виробництва. В цілому на 5%, але по окремих секторах економіки значно більше. Зокрема, у харчовій промисловості — 15,7% зростання, в металургії — 7,3%.
— Ключові галузі починають спинатися на ноги і при цьому працюють системніше, в оздоровленому режимі, — наголосила Тимошенко. Вона додала, що про відродження економіки свідчить стрімке скорочення кількості безробітних, яких зареєстровано менше, ніж навіть у докризовий період.
Щодо другої заявленої теми для обговорення, то Україна стала однією з країн СНД, що найбільш постраждали від грипу. Але за нещодавнім визнанням делегації Всесвітньої організації охорони здоров"я, український уряд продемонстрував світові дива оперативності й ефективної роботи з протидії епідемії. На засіданні уряду Юлія Тимошенко повідомила, що ситуація стабілізується, кількість хворих зменшується:
— Якщо 4 листопада, в пік епідемії, було зареєстровано 127 тисяч хворих, то сьогодні — 56,5 тисячі.
Прем"єр-міністр додала, що тих, хто видужує, значно більше. 20 листопада в уряді відбудеться спеціальне засідання, присвячене питанню про припинення карантину в Україні.
Раніше прем"єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін по телефону обговорював з Юлією Тимошенко український досвід із протидії поширенню небезпечного захворювання. Питання українсько-російської співпраці в цій сфері, як і багато тем, пов"язаних з економічною співпрацею обох країн, обговорюватимуть під час засідання Комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. Тимошенко повідомила, що йтиметься про 11 пріоритетних напрямів співпраці України і РФ, що затверджені на початку 2008 року. Зокрема, про перспективи підписання угоди про українсько-російську зону вільної торгівлі, про співпрацю в газовій сфері, в машинобудуванні, сільському господарстві та ядерній енергетиці.
— Усі без винятку напрями ґрунтуються на захисті, посиленні національних інтересів України, — наголосила Юлія Тимошенко.
Коментарі