вівторок, 20 червня 2006 16:19

Український Гамбург

До стадіону в Гамбурзі, де зустрічалися команди України та Саудівської Аравії, зусібіч ведуть сходи. У понеділок вони були суцільно жовто-синіми від українських прапорів та футболок уболівальників нашої національної команди. Складалося враження, що перебуваєш не у Німеччині, а на Олімпійському стадіоні у Києві. Лише новий слоган "Віва, віва, Україна!", якого не доводилося досі чути від українських футбольних фанатів, нагадував, що це все відбувається майже за тисячу кілометрів від нашої столиці.

Згадалися мені в цю хвилину інші сходи, на стадіоні у Кельні. Я бачив їх вісімнадцять років тому по телевізору. Тоді наші (збірна СРСР) виграли на Євро-88 у Нідерландів, і сходи ті були всуціль помаранчевими: це вболівальники наших суперників із сумом залишали арену. Про те, чому там немає наших, тоді ніхто навіть не замислювався. Бо ж у ті часи, не такі вже й далекі, ми їздили на роботу на тролейбусі, у відпустку — на поїзді, а за кордон — на танках...

Як все змінилося за ці роки. Синьо-жовті електрички прибували до найближчої до стадіону станції, синьо-жовті автобуси паркувалися довкола арени. Та що автобуси: на величезній стоянці для приватних авто із недешевих машин виходили сотні й сотні людей у жовто-синіх футболках із нашими національними прапорами.

Найдешевший квиток коштував 45 євро

Виявилося, що приїхати на футбол до Німеччини і придбати квитки, найдешевші з яких коштували 45 євро, для тисяч українців — не велика проблема. То тут, то там зустрічалися знайомі обличчя. Мої земляки з Рівного впізнавали один одного, вітаючись так, ніби ми у себе вдома. Куди до нас було відомим своєю заможністю на весь світ саудівським арабам. Їх було лише кілька сотень.

Щоправда, вже на трибунах стало видно, що дві третини стадіону заповнили німці, які прийшли і приїхали просто подивитися футбол. Однак чути було тільки наших! Практично українці грали цього вечора на власному полі! Здається, саме це було головним результатом матчу. Наша команда просто не мала права не перемогти за такої підтримки своєї публіки.

І що тепер скажуть ті, хто стверджував, що футбол в України безперспективний як бізнес, що у наших людей немає коштів, аби ходити на стадіони, і так далі. Є в українців гроші на футбол, на мандри до далеких стадіонів. Треба тільки, щоб футбол був справжній. Тоді такими, як Гамбург, який став українським 19 червня, стануть і наші міста.

Можемо, коли захочемо!

Зараз ви читаєте новину «Український Гамбург». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути