четвер, 18 травня 2006 18:47

Українцям у Британії стало важче

Після вступу до Європейського Союзу нових десяти країн-членів українцям стало важче працевлаштовуватися у Великій Британії. Про це свідчить проведене Фондом Джозефа Роунтрі опитування.

Понад дві третини українців заявили: умови праці погіршилися, зберегти роботу або знайти нову стало важче.

— У Британії завжди були жорсткі умови працевлаштування іноземців, — говорить голова правління міжнародної правозахисної організації "Міжнародна ліга захисту прав громадян України" Едуард Багіров, 37 років. — Та після розширення ЄС українцям стало важче працевлаштовуватися також і в інших країнах. Наприклад, у Франції та Німеччині.

Водночас українські експерти впевнені: умови праці українців за кордоном насамперед залежать від того, легально вони працюють у країні чи ні.

Українському нелегалу роботодавець може й зовсім не виплатити зарплату. А той не може поскаржитися ані в поліцію, ані в податкову службу — відразу депортують. Не може звернутися по необхідну правову допомогу до консульських установ чи посольств України за кордоном, оскільки не став там на облік.

Обіцяли тисячу євро, але нічого не заплатили

— Нещодавно я зустрічався в Бельгії з нашим заробітчанином, який працював рік і вісім місяців за кордоном, — розповідає Едуард Багіров. — Йому обіцяли тисячу євро на місяць, та нічого не заплатили.

Якщо ж громадянин України працює легально, каже експерт, то суттєвої різниці в умовах праці для українців та громадян нових країн — членів ЄС немає. І ті, й інші отримують мінімальний соціальний пакет: оплачувану відпустку, лікарняні. Щоправда, нашим платять все одно менше. Бо на відміну від тих самих поляків легальні українські громадяни згодні працювати на совість за мінімальну зарплату. Тоді як мігранти з нових країн ЄС вимагають більше грошей і соціальних гарантій.

— Поляки часто нехтують тією роботою, на яку залюбки згоджуються наші люди, — каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак, 48 років. — Окрім того, вони також часто їздять на сезонні роботи в Німеччину і звільняють місця для українців у Польщі.

Експерт також стверджує, що умови працевлаштування для українців погіршилися переважно у Великій Британії, Франції та Німеччині. Але не в основних для наших заробітчан країнах — Італії, Іспанії та Португалії.

Українка зі Світловодська Анна Іванівна працює в Італії. Підтверджує, що розширення ЄС на її роботі не позначилося.

— Жодної дискримінації не виникло, — розповідає вона. — Недавно вдалося знайти хороше місце роботи із зарплатою в 600 євро.

Зараз ви читаєте новину «Українцям у Британії стало важче». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути