середа, 26 червня 2013 00:15

Українці рідко ходять до лікаря

 

— Ці дані — попередній прогноз ЦРУ щодо смертності 2013 року. Вони використовують свої методики, які не враховують кількох важливих обставин, — каже голова відділу демографічного моделювання і прогнозування Інституту демографії та соціальних досліджень Олександр Гладун, 57 років. — По-перше, дані залежать від обліку померлих. У нас він кращий, ніж у багатьох країнах Африки. А в таблиці вони після нас.

По-друге, показник смертності — загальний. Бо береться кількість померлих і автоматично ділиться на кількість населення. Але ж воно в нас відчутно старіше, ніж у більшості країн. Тому природно, що помирає більше, ніж в інших. Таблиця ЦРУ цього не враховує.

Але все це не заперечує головного — смертність в Україні справді велика. Головна причина в тому, що помирає багато чоловіків працездатного віку. Тут Україна — серед світових лідерів. Пояснити це можна кількома причинами.

По-перше, це алкоголізм, особливо в сільській місцевості. По-друге, куріння, що досі культивується. По-третє, українці не займаються спортом. Навіть якщо робити гімнастику вранці, будь-яку, це зніме половину проблем. Це хороша профілактика, яку масово в нас не практикують.

Четверта причина в тому, що українці рідко ходять до лікаря. Або займаються самолікуванням, або ж намагаються не зважати на хворобу, доки геть не припече. У лікуванні головне — не запускати недугу. Наші люди легковажно ставляться до життя. Якби більше себе любили, то довше жили б.

П'ята причина високої смертності — починають старіти й помирати народжені під час бебі-буму після Другої світової війни. За Радянського Союзу в Україні залишалося жити багато військових, які нині постаріли. А молодь виїжджала на комсомольське будівництво до Росії чи Казахстану й залишалася там. Усе це також вплинуло на вікову структуру українців.

Населення України продовжуватиме повільно скорочуватися. Народжуваність і смертність коливатимуться, як в останні роки. Скажімо, 1991-го на тисячу осіб було 12,9 смертей. Найбільша їх кількість зафіксована 2005-го — 16,6. Тоді знову пішло на спад. У 2011-2012 роках ми мали смертність на рівні 14,5 на тисячу осіб. На 2013-й ЦРУ подає 15,75. Це забагато, але можливо.

Зараз ви читаєте новину «Українці рідко ходять до лікаря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути