Євросоюз погодився відкласти вихід Великої Британії з об'єднання до 31 січня 2020 року. Але королівство зможе покинути блок раніше, якщо британський парламент схвалить відповідну угоду. Цей договір 17 жовтня підписали Брюссель і Лондон.
Документ уникає питання жорсткого кордону між незалежною Ірландською Республікою та Північною Ірландією у складі Сполученого Королівства. Північна Ірландія залишатиметься в митній юрисдикції Великої Британії. Проте закони ЄС діятимуть стосовно товарів, що постачатимуть на цю територію. Євросоюз і Велика Британія працюватимуть над угодою про вільну торгівлю до 2020 року.
Раніше Палата представників не проголосувала за угоду з ЄС про вихід. Парламент Великої Британії 29 жовтня підтримав пропозицію прем'єра Бориса Джонсона провести дострокові вибори. Їх планують на 12 грудня. Рішення має затвердити Палата лордів. Це будуть перші дострокові вибори у країні з 1923 року.
Вихід із ЄС підтримали 52% британців на референдумі 23 червня 2016 року. Брекзит планували на 31 березня 2019-го. Відтермінували до 12 квітня і 31 жовтня. Улітку прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила про відставку через провал його здійснення. Велика Британія втратить 300 млрд євро до 2030 року через вихід з Євросоюзу, за даними німецького Фонду Бертельсмана.
— Проблема брекзиту розділяє британське суспільство й політикум. Не можуть дійти згоди. Найгіршим варіантом є вихід із ЄС без угоди, — каже експерт із міжнародних відносин 41-річний Олександр Хара.
— Більшість членів парламенту не можуть погодитися на умови попереднього прем'єра Мей із деякими змінами Джонсона. Є протилежні інтереси двох таборів. Одні не хочуть виходити взагалі або залишити ЄС із максимальною кількістю зв'язків з об'єднанням. Патову ситуацію Джонсон хоче вирішити через дострокові вибори.
Коментарі