— Третина не вживає алкоголю — пристойна цифра, — коментує результати опитування соціологічної компанії "Ресерч енд брендинґ ґруп" директор Інформаційного центру з проблем алкоголю і наркотиків Костянтин Красовський, 54 роки. — У Росії непитущими вважають себе 24-28 відсотків населення, у країнах Європи — 27, у США — 36. Сильно питущих у нас близько 10 відсотків людей.
Люди діляться на три групи. Половина п'є регулярно, чверть не вживає, а решта п'ють за компанію. У нас дуже агресивна алкогольна культура. У США, де виховання індивідуалістичніше, більша кількість людей відмовиться від чарки за столом. А у нас людей змушують пити. У компанії малопитущих і багатопитущих умови застілля диктують останні.
Легального алкоголю вживаємо на рік не менш як 8 літрів на душу. Половина з цього обсягу — горілка, коньяк, коктейлі. Вино — 1 літр, решта пиво. За останні 15 років споживання пива на душу населення в Україні зросло уп'ятеро. Бо до 2010-го напій не вважався алкогольним. Його продавали неповнолітнім і не забороняли вживати у громадських місцях. Нелегального алкоголю — фальсифікованої горілки, самогону, технічних спиртів — споживаємо іще з 4 літри. Цих показників опитування не відображає, бо люди зазвичай називають ті напої, які люблять, а не ті, які доводиться пити. Менше стали пити чоловіки і жінки 30-40 років. Смертність від алкоголю у цій віковій категорії знизилася на 30 відсотків, а серед старших 70 — на 2 відсотки. Хто пив сильно — давно помер.
Коментарі