пʼятниця, 10 лютого 2012 05:30

У нас дуже агресивна алкогольна культура

Автор: Дані: ”Ресерч енд брендинґ ґруп”. Соціологічне опитування 4-14 грудня 2011 року 2078 повнолітніх українців у всіх регіонах України. Похибка 2,2%.
 

— Третина не вживає алкоголю — пристойна цифра, — коментує результати опитування соціологічної компанії "Ресерч енд брендинґ ґруп" директор Інформаційного центру з проблем алкоголю і наркотиків Костянтин Красовський, 54 роки. — У Росії непитущими вважають себе 24-28 відсотків населення, у країнах Європи — 27, у США — 36. Сильно питущих у нас близько 10 відсотків людей.

Люди діляться на три групи. Половина п'є регулярно, чверть не вживає, а решта п'ють за компанію. У нас дуже агресивна алкогольна культура. У США, де виховання індивідуалістичніше, більша кількість людей відмовиться від чарки за столом. А у нас людей змушують пити. У компанії малопитущих і багатопитущих умови застілля диктують останні.

Легального алкоголю вживаємо на рік не менш як 8 літрів на душу. Половина з цього обсягу — горілка, коньяк, коктейлі. Вино — 1 літр, решта пиво. За останні 15 років споживання пива на душу населення в Україні зросло уп'ятеро. Бо до 2010-го напій не вважався алкогольним. Його продавали неповнолітнім і не забороняли вживати у громадських місцях. Нелегального алкоголю — фальсифікованої горілки, самогону, технічних спиртів — споживаємо іще з 4 літри. Цих показників опитування не відображає, бо люди зазвичай називають ті напої, які люблять, а не ті, які доводиться пити. Менше стали пити чоловіки і жінки 30-40 років. Смертність від алкоголю у цій віковій категорії знизилася на 30 відсотків, а серед старших 70 — на 2 відсотки. Хто пив сильно — давно помер.

Зараз ви читаєте новину «У нас дуже агресивна алкогольна культура». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути