У той час як Путін веде війну проти України, Юлія Тимошенко воює з Петром Порошенком. Називає його представником олігархів. Як аргумент наводить зустріч Порошенка з Фірташем у Відні.
Нещодавно про це детально говорили у своїй програмі "Поза записом" на "Громадському ТБ" журналісти "Української правди" Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Вони розповіли сенсаційні речі.
Виявляється, олігарх і давній ворог Тимошенко — Дмитро Фірташ погодився поширити інформацію про його нібито зустріч із Порошенком у Відні в обмін на зменшення суми застави за звільнення пов'язаного з ним екс-голови "Нафтогазу" Ігоря Бакуліна. Той перебуває під слідством.
— Суму застави зменшили після того, як із допомогою певних посередників відбулися переговори між Юлією Тимошенко, Дмитром Фірташем та Юрієм Бойком. І однією з висловлених умов зміни запобіжного заходу для Бакуліна було публічне визнання Фірташем віденської зустрічі з Порошенком, — говорить Сергій Лещенко, 33 роки.
Колишній народний депутат 49-річний Тарас Чорновіл не сумнівається у здатності Тимошенко здійснити таку комбінацію.
— Спочатку я не міг зрозуміти, навіщо Фірташ це робить, — каже про інтерв'ю олігарха російській службі Бі-Бі-Сі, в якому той і повідомив про зустріч із Порошенком. — Адже якихось тісних зв'язків чи контактів між ними ніколи не було. Усе прояснилося, коли з'явилася інформація про звільнення Бакуліна. Стало зрозуміло, що то був елемент домовленостей з Фірташем: ти робиш отаку заяву, а ми випускаємо важливу для тебе людину. Бакулін справді міг би розповісти багато чого, зокрема не бажаного для Фірташа. Але відбувся брудний торг. Без участі підконтрольного Тимошенко теперішнього найвищого керівництва держави цього статися не могло б.
Сергій Лещенко та Мустафа Найєм розповіли також, що недавно в київському офісі "Батьківщини" побували батько і син Калетніки. Постаті одіозні. Ігор Калетнік — колишній керівник митниці, а потім віце-спікер Верховної Ради, член Компартії. Головуючи 16 січня на засіданні парламенту, він із порушенням усіх процедур провів так звані репресивні закони. Наприкінці лютого втік до Росії. Його батько Григорій Калетнік, також народний депутат, багато років вірно служив Партії регіонів і вийшов звідти після революції.
За інформацією Лещенка та Найєма, до Тимошенко Калетніки ходили домовлятися про своє повернення в українську політику. Судячи з усього, розмова вдалася. Тепер Ігор Калетнік вільно ходить до парламенту.
Тимошенко тим часом воює з Порошенком. За останнім опитуваннями центру Разумкова, у першому турі лідера президентських перегонів готові підтримати 48% тих, хто прийде на дільниці. Юлію Тимошенко — близько 15%. У разі виходу їх до другого туру розрив буде ще більший. Розпочата Тимошенко війна може свідчити про те, що вона змирилася з поразкою і діє як опозиціонер. Можливо, однак ця брудна кампанія є одним із елементів курсу на зрив виборів, чого прагне також і Росія.
Це припущення, але є кілька фактів. Перший — Тимошенко активно руйнує єдність у таборі демократичних сил, які згуртувалися за час її ув'язнення. Другий — Тимошенко не змінилася, вона залишається такою ж, як і була п'ять чи 10 років тому. Влада є для неї абсолютною цінністю, решта — другорядне.
— Я був свідком того, як Юлія Тимошенко приходила 2005 року до Януковича. При цьому вона явно не відчувала якогось ідеологічного, політичного чи морального дискомфорту, — говорить Тарас Чорновіл. — Переконувала спільно повалити президента Ющенка. Янукович тоді її використав та зрадив і на певний час став "негідником". Та це не завадило Тимошенко 2009 року знову вести з ним переговори про широку коаліцію, домовлятися про поділ країни на 20 років наперед. Тоді Юлію Володимирівну не турбувало, що за домовленістю з Януковичем на посади ставитимуть людей, яких вона публічно називала бандитами і кримінальниками.
Коментарі
2