Нинішня влада активно допомагає Наталії Королевській, вважає нардеп-"бютівець" Володимир Бондаренко, 60 років:
— Піаритися на Першому національному каналі — недоступна розкіш для будь-кого з опозиції, — каже Бондаренко. — Навіть під час футбольних матчів бачили рекламу жінки "яка мріє". Ці мрії здійснювалися з таким глобальним натиском, що всі зрозуміли — вона опозиціонерка тільки в лапках. Цю політичну силу хочуть зробити опозиційною в очах іноземних спостерігачів. Виглядатиме так, що баланс між владою й опозицією в телеефірі збережений.
Як оцінюєте списки "України — Вперед!"?
— Він складався не за волею самих людей чи навіть лідерки. Працювали розробники піар-програм із врахуванням того, скільки голосів додаватиме чи відніматиме в рейтингу прізвище того чи іншого кандидата. Андрій Шевченко чи Остап Ступка абсолютно аполітичні, але знані у суспільстві. Шевченко "переймався" життям країни за кордоном. Ступка грав ролі в антиукраїнських фільмах. А от "свободівець" Богдан Бенюк цього не робив, хоча працює в тому ж театрі. Українофобство, що сьогодні розвивається в російському телепросторі, зашкалює. І Остап Ступка активно бере участь у підміні понять щодо України. Зараз продовжить цю діяльність у політиці.
Лікар Ємець фахівець добрий, але як міністр був ніякий. Як політик він просто новий. Ректор Васько, як і всі ректори зараз, перебуває під жорстким контролем державних органів. Молодих бізнесменів включили в список, щоб створити образ ділових, молодих, перспективних політиків. Раніше його використовував Тігіпко.
Чому Королевська йде у парламент?
— Щоб набрати 5 відсотків голосів і додатися до Партії регіонів, бо це один загін. Вони будуть прикриватися риторикою опозиції, але грати на руку тим, хто їх спонсорував. Це така своєрідна форма тушкування. Якщо потрапити в парламент не вийде, то хоч потопчуться по опозиції.
Скільки місць у парламенті займе "Україна — Вперед!"?
— У них дуже малі шанси. Але голосів можуть додати маніпулятивні технології. На цих виборах фальсифікацій буде більше, ніж будь-коли.
Коментарі
1