Для отримання туристичної візи у Швейцарію українці повинні надавати у посольство 11 документів. Віднедавна — ще й оригінал трудової книжки.
— Швейцарське посольство керується також і законодавством України. У постанові Кабміну "Про трудові книжки працівників" сказано, що цей документ зберігається на підприємстві як документ суворої звітності. На руки працівнику його видають після звільнення. В інших випадках — теоретично — лише під розписку, — пояснює адвокат юридичної компанії "КПД Консалтинг" Кирило Казак, 31 рік.
— Швейцарія формально не входить у Європейський Союз, тому отримання візи у цю країну має деякі особливості, — коментує експерт із міжнародної політики Павло Рудяков, 54 роки. — Ясно, що для наших громадян хочуть ускладнити отримання візи, захиститися від нас іще одним бар'єром. Це неприємно.
Недавно прем'єр Микола Азаров озвучив термін членства у ЄС — 10 років. Це достатньо далеко, щоб відповідати за невиконання обіцянки. Зараз домовляються про підписання угод про зону вільної торгівлі та асоціацію. Ми вже попідписували чимало документів з ЄС, але це не змінило ставлення до українців у посольствах. На тлі розмов про наближення України до Європи відбуваються протилежні процеси.
На дискримінаційні вимоги посольств іноземних держав мало б швидко реагувати Міністерство закордонних справ. Але в МЗС і близько немає точки зору, співвідносної з інтересами наших громадян, хоча Міністерство має представляти і захищати їх. Можливо, українці часто-густо сумнівно поводяться за кордоном. Але самокритика мала б поєднуватися з почуттям власної гідності.
Коментарі