— Зараз більшість сільгоспвиробників у розпачі. На півдні всі будуть у збитках. Лише в центральних областях можуть отримати незначні прибутки, — зазначає виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа, 36 років.
Південь України потерпає від спеки. Урожайність зернових знизиться, й аграрії недоотримають понад 13,5 млрд грн, оцінює Мінагрополітики.
— Якщо враховувати різницю між світовими і вітчизняними цінами, — продовжує Володимир Лапа, — недоотримані доходи українських сільгоспвиробників можуть становити до 30 мільярдів гривень.
Посуха в інших зернових країнах призвела до різкого зростання ціни на пшеницю на світовому ринку. Але в України великі перехідні запаси зерна, тож вартість пшениці зросла несуттєво — з 1700 до 1900 гривень за тонну. Рентабельність виробництва зерна в південних регіонах — 1800-2000 гривень. Тож для багатьох агровиробників цей рік буде збитковим, — підсумовує експерт.
Подорожчання пшениці практично не вплине на вартість соціальних сортів хліба. Маємо великий ресурс Аграрного фонду з минулорічних закупівель — близько 1 мільйона тонн. 700 тисяч тонн закладуть цьогоріч. Підвищення ціни хліба можливе під кінець року через зростання зарплат, вартості газу, електрики, пального.
Коментарі