19 травня Севастопольська міськрада заборонила викладати в школах міста українською мовою. Начебто це порушення прав російськомовного населення України.
— Діти українську розуміють погано, це призведе до загальної безграмотності, — каже депутат-регіонал Дмитро Белик, 46 років. — Наше рішення закріплене юридично, і керівництво міських шкіл зобов"язане йому підкоритися.
Водночас викладання в севастопольських школах українською з 1 вересня цього року передбачає указ Міністерства освіти і науки України. Незадоволені рішенням Севастопольської міськради деякі батьки й активісти громадських організацій.
— Це порушення прав людини і Конституції України. До того ж це самовольство, — каже завідувач кафедри слов"янської філології та загального мовознавства Київського міжнародного університету Іван Ющук, 75 років. — Але батьки не зобов"язані подавати до суду — є уряд, який повинен визнати це рішення незаконним. Це шовінізм, зазіхання на права українців мати освіту своєю мовою. А також обмеження права учнів вступати в будь-який вуз України, бо для цього потрібна буде українська. Якщо вони говорять, що діти погано її розуміють, значить, їх треба вчити. Діти погано розуміють і англійську, але ж учать. По-друге, українська є державною мовою. Отож недостатнє знання її обмежує право цих дітей займати в майбутньому певні державні посади, або ж просто знайти в Україні повноцінну роботу.
Коментарі
2