Навіть дитина розуміє, що всі політики повинні поступитися своєю совістю й професійно дурити інших, коментує опитування сімейний психолог Юрій Калашніков, 49 років:
— Діти відчувають суспільство не лише через сім'ї, а й через спілкування одне з одним. Наприклад, підлітки не читають преси, але дізнаються про економічну кризу через соціальні мережі. Вони у свій спосіб обговорюють важливі суспільні проблеми. І серед молоді зростає соціальне та політичне напруження. І якщо вибухне революція, її рушієм стануть теперішні діти.
Вони розуміють: якщо батько заробляє навіть 8 тисяч на місяць, він не зможе купити машину за мільйон. Тому що за рік він заробить тільки 96. Щоб мати таке дороге авто, треба красти.
Нам нав'язують думку, що олігархи, міністри, депутати є елітою. Для дорослих, може, й так. Багато хто вважає їх успішними. Але чи вони щасливі? Наші політики хоча й забезпечені, але в щастя тільки граються. Насправді вони змушені жити за парканами, вибиратися за межі міст у закриті райони чи навіть виїжджати з родиною за кордон. Тож ті, хто називає себе елітою, не можуть бути вільними. Дітям вочевидь це зрозуміло на своєму рівні, й тому серед них обрати шлях політика готові тільки 20 відсотків. Гадаю, молодь відбиває настрої у суспільстві. Опитування показують, що не більше 20 відсотків населення підтримують тих, хто при владі.
Коментарі
2