В Україні розроблять нову концепцію статевого виховання, яку Міністерство освіти, науки, молоді та спорту рекомендуватиме для викладання у школах. До роботи залучать освітян, медиків і духовенство.
— В Україні бракує спеціалістів, які викладали б статеве виховання відповідно до рівня потреб дітей, — каже психолог-практик Вікторія Борисова, 33 роки. — Тут потрібні фахівці в галузі медицини та фізіології, психології і навіть біоенергетики. Адже стосунки чоловіка і жінки будуються не тільки на емоціях, почуттях і фізіологічних потребах. Це й обмін енергіями. Кривди згодом можуть проявитися психосоматичними розладами статевої та серцево-судинної систем.
Урок статевого виховання треба проводити у форматі міні-тренінгів. Не менше трьох-чотирьох разів на тиждень у середніх і старших класах та двічі-тричі у молодших. Статеве виховання не повинно мати релігійний характер, бо у школах навчаються діти із різних родин. Та й говорити про статевий акт як про бруд і гріх не слід. Сучасна психотерапія і так завантажена вирішенням проблем людей, що соромляться свого тіла. Такі комплекси заважають будувати гармонійні стосунки з партнером.
Статеве виховання є частиною сімейного виховання. Але в Україні фактично знищений інститут сім'ї. Відбувається планомірна маніпуляція свідомістю людини — постійно акцентують увагу на тих енергетичних центрах, які відповідають за задоволення потреб існування. Жінки прагнуть влади, чоловіки планомірно спиваються. Пропаганда "сексу для здоров'я" досягла певних результатів: дівчатам 16–19 років лікарі ставлять діагноз безпліддя, а хлопці 14 років запевняють, що ніколи не одружаться.
У сучасних дітей переважає правопівкульний тип мислення, орієнтований на цілісне образне осмислення інформації. Будь-яке перевантаження проявляється швидкою втомою. Дитина стає забудькуватою, дратівливою, виникають порушення у роботі внутрішніх органів. Під час кризи батьки зайняті виживанням. Дитина сама намагається реалізувати незадоволену потребу у стосунках. У цьому коріння ранніх статевих зв'язків. А це позначається на здоров'ї. Більш-менш підготовленим до початку інтимного життя організм є з 18–20 років. До 15 років він не розрахований на напруження статевого акту. Інтим забирає сили, тому регулярний секс може загальмувати розумовий і фізичний розвиток. Найбільше страждають дівчатка — грубість чи фізичний біль може викликати відразу до сексу. Хлопчики, якщо перший раз минув не зовсім гладко, можуть запідозрити себе у чоловічій неспроможності. А це перший крок до імпотенції.
13 200
Стільки вагітностей щороку реєструють в українських школярок середніх класів. Чверть із них не закінчується пологами. У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що третина підлітків починає статеве життя до 15 років.
Коментарі