Україна завершила роботу над підготовкою угоди про вільну торгівлю з Туреччиною. Про це повідомив президент України Віктор Янукович. Турецький прем'єр Реджеп Ердоган заявляє, що завдяки угоді країни значно збільшать товарообіг.
—?Співпраця з Анкарою справді корисна для Києва, — говорить економіст Олександр Охріменко, 40 років. — Ми в Туреччину більше продаємо, ніж купуємо в них.
Турки — вигідний партнер. Із ними простіше працювати, ніж із росіянами, які користуються шоковими методами ведення бізнесу. За всю історію співпраці з Туреччиною вона ніколи не практикувала торговельні війни проти нас. Анкара, на відміну від Москви, не політизує відносин, не висуває додаткових вимог. Ні разу не чув, щоб турецькі лідери мали претензії до наших територій, або робили скандальні заяви.
Україна вигідна туркам своїм ринком. По-перше, ми близько. Є перспектива використовувати Чорне море як транспортний коридор. Товар виходить із Туреччини, проходить через українські порти і йде в Євросоюз. По-друге, турецьким компаніям було би цікаво побудувати спільні підприємства, розвивати туризм, сільське господарство, будівництво доріг.
Можливий напрямок розвитку — металургія. Туреччина реконструювала свої підприємства. Зменшила їхню кількість, але збільшила якість. Цей досвід потрібен і нам. Також можливий варіант співпраці в машинобудуванні. Наша продукція може там продаватись. У них є можливості, фінанси і бажання купувати.
Якщо угоду підпишуть, до кінця
2015 року товарообіг між країнами може сягати 20 мільярдів доларів, а то і більше (торік товарообіг склав $6,5 млрд. — "ГПУ").
Мінуси такої співпраці в площині великої політики. Ми дружимо з нащадком Османської імперії, що свого часу воювала з Російською імперією (протягом ХVІІ-ХІХ століть було 10 російсько-турецьких воєн. — "ГПУ"). Це в майбутньому вплине на українсько-російські відносини.
Коментарі
1