У Росії будують головний храм збройних сил. Його прикрасять мозаїкою із зображенням президента Володимира Путіна й інших представників політичного керівництва.
Це не перша поява зображення глави держави у храмі. Досить завітати до Софії Київської, щоб переконатися. Але у випадку Ярослава Мудрого йшлося про монархів, "помазаників божих", сама влада яких була освячена церквою. Який стосунок до цього має обраний народом президент республіки, зрозуміти неможливо.
Появу на мозаїці Путіна можна вважати особливим випадком чиновницького завзяття. Але російський президент хоча б стверджує, що він віруючий. Чого не скажеш про героя іншої фрески цього храму — атеїста Йосипа Сталіна. Під час його правління знищені тисячі священників, пасторів, рабинів, муфтіїв, лам. Людей нерідко вбивали просто за те, що вони продовжували ходити на церковні служби.
Ось історія лише однієї сім'ї в часи Сталіна. Дідусь Василь Гундяєв, священник, 30 років провів у тюрмі, був одним із перших ув'язнених страшного Соловецького табору. Батько — священник Михайло Гундяєв — провів три роки на Колимі. Діти — Микола і Володимир — теж стали священниками. Молодший із них, Володимир Гундяєв — це московський патріарх Кирило. А в храмі, який будує його церква, буде зображення Сталіна, який мучив його родину. І Путіна, який почав війну в Україні й зруйнував життя мільйонів людей, серед яких чимало вірян РПЦ.
Коли людям не потрібен мир і вони забувають про страждання своїх близьких і ближніх — чи потрібен їм храм і чи потрібен їм Бог?
Коментарі