Середа, 25 червня 2008 18:11

Росія лідирує серед антидемократичних сил у своєму регіоні

 

Росія перша серед антидемократичних сил у своєму регіоні. Про це йдеться в доповіді американської правозахисної організації "Фрідом хаус" щодо ситуації з демократією та правами людини на пострадянському просторі.

У доповіді Росію критикують за придушення політичної опозиції та свободи преси, деградацію виборчого процесу та укріплення в країні так званого авторитарного капіталізму.

— Протягом останнього часу ціни на нафту на світових ринках зростають, що посилює економічні позиції Росії та дозволяє їй тиснути на інші країни, — пояснює директор з досліджень "Фрідом Хаус" Крістофер Волкер.

Він говорить, що вісім років президентства Володимира Путіна породили нову еліту. Утворився так званий залізний трикутник із державної влади, керівників потужних компаній та силових структур.

Росію звинувачують також в "агресивній та войовничій поведінці щодо своїх сусідів". На "Карті свободи" організації Російська Федерація перебуває поряд з Іраном, Зімбабве та Конго. Україна — у списку вільних країн.

Віктор Константинов, 35 років, з Інституту вивчення Росії пояснює це тим, що американці навмисно протиставляють Україну її східному сусідові. Однак експерт погоджується, що Росія сьогодні справді суттєво порушує демократичні стандарти та придушує свободу преси.

— Проте ця країна зараз одна з найбільших зовнішньополітичних проблем США, — веде далі Константинов. — Американці навмисно розташовують Росію на найнижчих щаблях рейтингу свободи — її випереджають навіть багато африканських країн. Водночас, наприклад, Монголія потрапила у список повністю вільних країн. Грузія ж частково вільна, хоча з вільним формуванням владних інститутів у ній справи кращі, ніж у Росії.

Зараз ви читаєте новину «Росія лідирує серед антидемократичних сил у своєму регіоні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода