"Переходжу на українську", — написав психолог і військовий експерт Олексій Арестович на сторінці у "Фейсбуку" 3 травня цьогоріч. Цей допис зібрав 4 тис. лайків із побажаннями успіху.
Це нагадує ситуацію, коли говорять "перестаю палити", "зав'язую з алкоголем", "не буду матюкатися". Так людина відмовляється від шкідливої звички. Публічні заяви допомагають дотримати слова, не піддатися спокусі повернення до старого.
Причину переходу на українську Олексій Арестович пояснив 29 травня: "Помітили, що все більше людей відчувають відразу до колись милого серцю радянського кіно? Музики? Навіть мультиків? Ось так відходить СРСР. Шкода лише російськомовних — мова, за яку ви тримаєтеся, на цій землі втрачатиме свою здатність передавати важливі вам сенси. Дуже стрімко. Щодня".
Російськомисляча людина перестає розуміти, що відбувається в Україні. Адже українська — це не лише мова корінного народу. Вона відповідає енергетиці України, її ландшафту, флорі й фауні, землі та воді.
Але це — не єдина причина переходу наших співгромадян на українську. Гібридна війна Москви проти України на 90% має інформаційний характер. Підґрунтя цієї невидимої зброї — у просуванні російської мови. Відтак кожен, хто її застосовує, мимоволі є співучасником агресії. Тому не дивно, що до російськомовних діячів українці ставляться з підозрою. Таким важко заслужити народну довіру. Зрештою, усі терористи, проти яких ведеться АТО, — російськомовні.
Нещодавно в мережі поширили радіоперехоплення діалогу двох російських розвідників. Вони моніторили радіоефір на Донбасі. Розмовної української не розуміють. З усього підслуханого їхній розвідник допетрав тільки одне слово — "Горлівка". Тобто українська мова виступає природним шифром для захисту від чужинців. Говорити на "общепанятном" — це добровільно розкривати ворогу свої карти.
Арестович — не єдиний серед відомих людей у процесі переходу на українську мову. Нещодавно про це заявив одеський шоумен Олег Філімонов. Йому в навчанні допомагає дружина, яка добре володіє українською.
Треба, щоб кожен українець узяв "шефство" над одним російськомовним. Звісно, за його згодою. Тоді за кілька місяців нас стане удвічі більше.
Коментарі
3