вівторок, 07 червня 2016 07:40

Російська мова в Україні — це шкідлива звичка

 

"Переходжу на українську", — написав психолог і військовий експерт Олексій Арестович на сторінці у "Фейсбуку" 3 травня цьогоріч. Цей допис зібрав 4 тис. лайків із побажаннями успіху.

Це нагадує ситуацію, коли говорять "перестаю палити", "зав'язую з алкоголем", "не буду матюкатися". Так людина відмовляється від шкідливої звички. Публічні заяви допомагають дотримати слова, не піддатися спокусі повернення до старого.

Причину переходу на українську Олексій Арестович пояснив 29 травня: "Помітили, що все більше людей відчувають відразу до колись милого серцю радянського кіно? Музики? Навіть мультиків? Ось так відходить СРСР. Шкода лише російськомовних — мова, за яку ви тримаєтеся, на цій землі втрачатиме свою здатність передавати важливі вам сенси. Дуже стрімко. ­Щодня".

Російськомисляча людина перестає розуміти, що відбувається в Україні. Адже українська — це не лише мова корінного народу. Вона відповідає енергетиці України, її ландшафту, флорі й фауні, землі та воді.

Але це — не єдина причина переходу наших співгромадян на українську. Гібридна війна Москви проти України на 90% має інформаційний характер. Підґрунтя цієї невидимої зброї — у просуванні російської мови. Відтак кожен, хто її застосовує, мимоволі є співучасником агресії. Тому не дивно, що до російськомовних діячів українці ставляться з підозрою. Таким важко заслужити народну довіру. Зрештою, усі терористи, проти яких ведеться АТО, — російськомовні.

Нещодавно в мережі поширили радіоперехоплення діалогу двох російських розвідників. Вони моніторили радіоефір на Донбасі. Розмовної української не розуміють. З усього підслуханого їхній розвідник допетрав тільки одне слово — "Горлівка". Тобто українська мова виступає природним шифром для захисту від чужинців. Говорити на "общепанятном" — це добровільно розкривати ворогу свої карти.

Арестович — не єдиний серед відомих людей у процесі переходу на українську мову. Нещодавно про це заявив одеський шоумен Олег Філімонов. Йому в навчанні допомагає дружина, яка добре володіє українською.

Треба, щоб кожен українець узяв "шефство" над одним російськомовним. Звісно, за його згодою. Тоді за кілька місяців нас стане удвічі більше.

Зараз ви читаєте новину «Російська мова в Україні — це шкідлива звичка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути