— Люди не відчувають позитивних змін після Майдану. Бажають, щоб у парламенті були нові обличчя, достойні і незаплямовані. Українці хочуть мати незалежну вільну державу, з європейським рівнем життя. Наші громадяни вимагають соборної країни, яку не зміг забезпечити діючий парламент, — говорить Наталія Старікова, перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації. Минулого тижня заявила, що готова балотуватися до Верховної Ради по 198-му мажоритарному округу з центром у Смілі. Розмовляємо про те, чого досягла на посаді.
Ви стали заступником голови облдержадміністрації за ініціативи майданівців та Народної ради. Чому пішли у владу?
— Всі роки правління Януковича разом з іншими опозиційними партіями боролися проти режиму. Після Революції гідності мали відповідальність перед громадою. На сьогодні, аби щось змінити в області чи країні — треба йти у владу. Не боялася і не боюся відповідальності, тому погодилася працювати в ОДА.
Я довго очолювала потужне підприємство. Знаю, що таке робота з людьми, робота на результат. Тому мені не складно. Вистачає досвіду з попередньої діяльності, щоб вирішувати проблеми в економіці, соціальній сфері та багатьох напрямках життя області.
Нещодавно ви звітували про 100 днів роботи. Що вдалося за цей час?
— Ми розробили та реалізуємо програму дій "Від Революції гідності до гідного життя", створюємо умови для розвитку економіки і приходу інвесторів на Черкащину, відроджуємо національно-патріотичний дух, що є в Україні. Це за тієї складної ситуації сьогодні. З головою обласної адміністрації абсолютно прозоро та демократично, враховуючи думку громади, призначали керівників районних держадміністрацій. Вдалося змінити систему роботи відділів та департаментів ОДА. Керівники замість роботи статистів почали працювати як ефективні менеджери. Спочатку було важко, але на сьогодні бачу, що з багатьма керівниками стали однодумцями.
Значний прорив маємо у відносинах з бізнесом. За Януковича його нагинали — кожен підприємець знав, скільки має занести грошей в обласну адміністрацію Тулубу чи прибічникам, щоб його питання вирішили. Я хотіла, щоб керівники підприємств, аграрії та фермери знали: їх підтримують, їм допомагають, на Черкащині можна працювати. Керівники підприємств та організацій були здивовані, коли приїжджала на підприємства і нічого не вимагала. Одне питання ставила: "Чим вам помогти?"
Війна на Донбасі зачепила Черкащину. Наші військові беруть участь в антитерористичній операції, до нас їдуть переселенці.
— Разом з депутатами обласної і місцевих рад прийняли програми, що спрямовані на допомогу бійцям в АТО продуктами, одягом, транспортом. Робимо все, щоб наші хлопці повернулися з Донбасу переможцями.
Водночас, вирішую проблеми з прийому переселенців із Донеччини, Луганщини й Криму. Знаходимо роботу, допомагаємо влаштувати дітей у садочки і школи, пенсіонерів забезпечуємо пенсіями. Дякую небайдужим людям, а їх на Черкащині багато, що допомагають здобувати перемогу.
Чому пішли в політику?
— Коли працювала керівником підприємства, виникало багато проблем, що заважали йому розвиватися. Я розуміла, що все гальмується зверху. Питання були до всіх сфер: до економіки, до освіти, до медицини, в яких процвітають корупційні схеми. Вся система у країні працювала на можновладців. Я пішла в політику свідомо, бо розуміла: корінь зла треба знищити. Мені запропонували очолити на Черкащині опозиційну політичну партію "Фронт змін". Ми створили осередки по всій області, які боролися з режимом Януковича. Нас підтримували черкащани. Але якщо режим побороли, то система ще дихає і її треба таки змінити.
З якою політичною силою себе бачите?
— Президента Петра Порошенка у першому турі підтримали понад половина виборців — потрібно допомагати йому. Для мене на першому місці люди і зміни в країні. Треба відкидати особисте й політичне, об'єднувати зусилля, щоб рухати Україну вперед. Не можна розхитувати корабель, що пливе. Тільки разом можемо виплисти з бурі, в яку потрапили.
Коментарі