5 жовтня кандидат на посаду Полтавського міського голови Андрій Матковський презентував передвиборну програму. Завдання, що ставить перед собою кандидат, — амбітні. Та він упевнений, що впорається з ними. Програма складається з 12 розділів, спрямована на розвиток міста.
У деяких пунктах програми, з якою йдете на вибори, згадуються попередні ваші проекти.
— У програмі, з якою я і команда йдемо змінювати місто, багато нових розділів і бачень. Щось вже існуюче ми вдосконалимо, а щось нове запровадимо. Але в жодному разі не руйнуватимемо того, що будувалося з років незалежності. Ми збережемо всі соціальні ініціативи, що є нині в місті.
Навіть ті ініціативи, що запровадив конкурент Олександр Мамай — цукор, премії для працівників бюджетної сфери, екскурсії для школярів і спартакіади?
— А чом би й ні? І не лише збережемо, а й запровадимо їх не від якоїсь партії, а від імені міської ради. Наприклад, відповідно до міської програми "Турбота" буде адресна допомога інвалідам, чорнобильцям, сім'ям, які виховують дітей-інвалідів, та іншим соціально незахищеним верствам населення. Доплати вчителям, лікарям, воїнам АТО та їхнім сім'ям — теж потрібна справа. Обов'язково забезпечимо безкоштовний проїзд школярам, пенсіонерам та іншим пільговикам. Ми передбачимо в міському бюджеті витрати на надання всім пенсіонерам Полтави адресної фінансової допомоги. І люди самі вирішуватимуть: купувати за ці кошти ліки, цукор чи цукерки для онуків. Спартакіади на ім'я міського голови — теж чудова ініціатива, тож проводитимемо їх надалі. Знайдемо додаткові автобуси і влаштовуватимемо екскурсійні поїздки до Києва, Харкова та Полтавщиною для школярів.
Інші соціальні програми теж будуть збережені та допрацьовані й діятимуть протягом п'яти років роботи нової міської ради. Саме для цього я щодня проводжу десятки зустрічей із людьми, аби дізнатися: що потрібно зберегти в місті, на що звернути увагу, що розвивати, а де навести лад.
Обіцяєте багато чого. І навіть детально розписуєте свої дії на посаді міського голови. Впевнені у своїх силах — зможете це все виконати?
— Не обіцятиму того, чого не зможу зробити. Завжди є кандидати, які обіцяють неможливе. Бо самі не знають, чим займається міський голова і що входить до його обов'язків. Мені ж це все добре відомо.
Окрім децентралізації (коли в міському бюджеті залишається більше коштів), державна влада зробила ще одну добру справу — прийняла новий закон про вибори. Згідно з ним, уже за рік виборці зможуть відкликати чи то міського голову, чи то депутата якоїсь із місцевих рад, якщо людина не виконує своєї програми й обіцянок. Для громади це великий плюс, бо нарешті ми зможемо контролювати роботу тих, кого обираємо й кому повірили. А для посадовців це великий стимул працювати й виконувати обіцяне. Тож сьогодні варто всім кандидатам дуже відповідально поставитися до передвиборних програм. Знаючи особливості місцевого бюджету та проблеми Полтави, ми прорахували програму до копієчки. І беремо на себе зобов'язання виконати її.
Для того щоб купувати тролейбуси, будувати школи та дитячі садки, мати гроші на ремонт доріг і тротуарів, міський голова повинен співпрацювати з центральними органами влади.
Наприклад?
— Для того щоб вирішити проблему Кадетського корпусу, треба залучати державні кошти. Варто запропонувати центральній владі: ми готові передати Кадетський корпус державі безкоштовно за умови, якщо вона профінансує реконструкцію історичної будівлі та зробить там, наприклад, Будинок правосуддя. Аби три суди, що нині розташовуються у приміщеннях дитсадків, перенести туди. А звільнені дошкільні заклади ми відремонтуємо й відновимо їх роботу. Крім цього, намагатимемося вирішити й такі масштабні проблеми міста, як будівництво заводу з перероблення сміття, продовження тролейбусної лінії на Огнівку та багато іншого.
Коментарі