Ексклюзиви
пʼятниця, 17 березня 2017 05:30

Путін загрожує всьому світу

— Ми не єдина країна в небезпеці. Нова світобудова дійсно може виникнути. Президент Росії Володимир Путін одержимий нею, — говорить лідер партії "Народний фронт" 42-річний Арсеній Яценюк у коментарі британській газеті "Дейлі телеграф". — Хочу донести сигнал, що Україна повинна залишатися на радарах Сполучених Штатів, Великої Британії та всієї Європи.

Яценюк говорить західним лідерам — почніть демонструвати реальну державну політику чи побачите колапс звичного для вас світу, йдеться в статті.

Риторика президента США Дональда Трампа про застарілість Північноатлантичного альянсу та спекуляції навколо зняття санкцій проти Росії в обмін на домовленості з Путіним викликали тривогу в Києві. Втім, Арсеній Яценюк відзначає зміну тону Білого дому:

— Очікували, що адміністрація Трампа скасує санкції щодо Росії. Однак цього не сталося. Погляньте на останню промову віце-президента Майка Пенса, заяви міністра оборони Джеймса Меттіса й держсекретаря Рекса Тіллерсона. Фактично вони дотримуються лінії попередньої адміністрації — Барака Обами.

"Публічно політики й дипломати в Києві, Москві та Європі кажуть, що немає альтернативи мирному плану, який погодили президенти Порошенко та Путін у Мінську в лютому 2015 року. Але продовження бойових дій і серйозні розбіжності між сторонами в тлумаченні угоди означають — вона зайшла в глухий кут", — пише "Дейлі телеграф".

— Україна не буде підривати Мінський процес. Але є й інші формати для переговорів. Можливе залучення Сполучених Штатів і Великої Британії. Вони разом із Росією підписали Будапештський меморандум 1994 року, який гарантував територіальну цілісність України, — говорить Арсеній Яценюк.

Також колишній прем'єр України хотів би бачити більшу військову підтримку з боку США. Особливо для боротьби з радіоелектронним обладнанням, яке Росія випробовує на Донбасі.

Зараз ви читаєте новину «Путін загрожує всьому світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути