Минулого тижня президенти Росії й України Дмитро Медведєв і Віктор Ющенко обмінялися заявами. Медведєв звинуватив керівництво України в антиросійському курсі, прагненні до розриву економічних зв"язків, утисках російської мови та намаганні вступити до НАТО. У відповіді Ющенко підтвердив, що Україна залишається прихильником співпраці на основі поваги і рівноправ"я. Росії ж закинув втручання у внутрішню політику України.
Від "обміну ударами" Україні особливих плюсів нема і не може бути, впевнений науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва 35-річний Олександр Сушко. Адже загострення жодним чином не додає позитиву репутації та вазі України.
— Бо знову піднімаються голоси тих, хто звертає увагу на проблемність міжнародного становища України і невпорядкованість її відносин із Росією, — пояснює. — Хоча в Європі й США розуміють, що ініціатива цього загострення йде не з Києва, бо не було жодного інформаційного приводу, що спровокували б Кремль.
Комуністи і "регіонали" стали на бік Росії
Керівники європейських країн не втручатимуться у наші стосунки, вважає Сушко. Щонайбільше — заявлятимуть про підтримку суверенітету і незалежності України. Адже в Європи чимало своїх проблем, спричинених економічною кризою. Та й у Росії є чимало важелів впливу на європейську спільноту.
Керівник Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень 43-річний Володимир Бондаренко вважає, що підсумок серпневого загострення міждержавних стосунків можна охарактеризувати як "бойова нічия".
— Наш президент дав гідну відповідь. У контексті інших заяв і коментарів українських політиків вона має найпереконливіший вигляд, хоча могла б бути зваженішою, — каже політолог. — Україна могла б більше виграти, якби всі політичні сили виступили єдиним фронтом. Але комуністи і "регіонали" по суті стали на бік Росії.
США засудить імперські заяви Медведєва, вважає Бондаренко. Європейські політики теж зацікавлені остудити запал Москви. Адже Європі вигідний мир на своєму кордоні.
Коментарі