Четвер, 09 квітня 2020 07:06

Приватбанк подав позовів проти Коломойського й Боголюбова на 10 мільярдів доларів

Автор: ВОЛОДИМИР КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

3 квітня Приватбанк подав ще один позов проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на $5,5 млрд. Цього разу на Кіпрі.

Позов стосується незаконних дій у 2013–2016 роках, ідеться в повідомленні установи. Відбувалися за вказівкою тодішніх власників і сприяння одного з колишніх членів правління банку Тимура Новікова: "Оборудки передбачали сплату величезних сум двом кіпрським компаніям, що належали або контролювалися Коломойським і Боголюбовим. Ці кредитні договори були удаваними, жоден із них так і не погасили".

Загалом Приватбанк подав позови до Коломойського та Боголюбова у Великій Британії, США, Ізраїлі та на Кіпрі на понад $10 млрд. ­Націоналізуючи Приват, держава витратила з ­бюджету 155 млрд грн — майже $5,5 млрд, щоб утримати його дієздатним. До того колишні власники завдали Приватбанку збитків щонайменше на ті ж $5,5 млрд за даними розслідування міжнародної компанії "Кролл".

— Керівництво державного Приват­банку виявило, що певні оборудки проводили також через Кіпр. Тому рішення подати позов у цій країні логічне, — пояснює інвестиційний банкір Сергій Фурса, 37 років.

— Постійно треба тиснути на колишніх власників. Створювати їм додаткові проблеми, щоб спонукати виплатити компенсацію. Сам банк Коломойському не дуже потрібен. Хоче скасувати позови, що не дають йому спокійно жити. Всі активи олігарха, які можна забрати по кіпр­ському позову, вже заморожені в рамках процесу в Лондонському суді. Якщо український банк виграє в Англії, зможе повернути їх. Додаткових активів Кіпр не дасть. Але це не означає, що не варто було позиватися.

Розгляд справи в Лондоні триватиме ще десь півтора року. Потім Коломойський і Боголюбов, скоріш за все, подадуть апеляцію. Нас чекає довга боротьба.

Багато для відновлення справедливості й покарання колишніх власників Привату робить Нацбанк і керівництво Приват­банку. Законодавча, виконавча й судова гілки влади скоріше гальмують розслідування. Призупинили роботу прокуратури, звільнивши генпрокурора Руслана Рябошапку. Через справи Привату постійно тиснуть на голову Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Президент Зеленський теж хотів би забути про всі ці проблеми та дружити з Ігорем Валерійовичем. Але в нього немає вибору. Міжнародний валютний фонд вимагає ухвалити закон про неповернення Привату колишнім власникам. Без грошей МВФ на Україну чекає дефолт.

Позов Приватбанку проти ексвласників розглянуть по суті у Високому суді Лондона. Остаточно суд підтвердив свою юрисдикцію у справі 6 квітня. Також зобов'язав Коломойського й Боголюбова відшкодувати витрати банку щодо їхніх невдалих клопотань.

"Упевнені, що в кінцевому рахунку вдасться відшкодувати понад 3 мільярди доларів, що вимагаються в провадженнях", — відреагував Приват.

Зараз ви читаєте новину «Приватбанк подав позовів проти Коломойського й Боголюбова на 10 мільярдів доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 197
Голосування 31 травня, 17:00, "Шахтар" - "Динамо". Як закінчиться матч?
  • 1) перемогою "Шахтаря"
  • 2) нічиєю
  • 3) перемогою "Динамо"
Переглянути
Погода