Ексклюзиви
Четвер, 22 травня 2008 21:25

Поспішати продавати долари не варто

Позавчора Нацбанк знизив офіційний курс американської валюти з 5,05 до 4,85 грн за долар. Водночас у столичних обмінниках він ще зранку в середу впав до 4,5 грн. Інколи біля пунктів обміну збиралися черги — люди терміново позбавлялися ослаблої валюти.

Хоча й до середи готівковий курс її був меншим за офіційно встановлений НБУ. У понеділок–вівторок долар можна було продати за 4,6–4,65 грн, але аж ніяк не за 4,85.

— Ринковий курс гривні зараз — 4,5–4,7 за долар, — каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, 31 рік. — Нацбанк поставив трохи вище — 4,85. До цієї позначки гривня може впасти восени — зокрема через сезонне зростання імпорту, в тому числі енергоносіїв. А в найближчі два місяці суттєвого наближення ринкового курсу до офіційного не буде.

Українцям, що мають іноземну валюту, експерт радить обмінювати її виключно на поточне споживання. Значні суми міняти не варто. Краще покласти на депозит — тоді вони приноситимуть хоча б якісь відсотки.

Олексій Палій, 25 років, з інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" рекомендує не продавати долари, а навпаки — купувати. Він прогнозує, що американська валюта почне дорожчати до середини літа.

Заощадження, за словами експерта, слід зберігати так: 60% у гривнях, 20% — у євро та 20% — у доларах.

— Так вони не постраждають од інфляції. Хоча й заробити при таких її темпах навряд чи вдасться, — каже Олексій Палій.

Ще він радить зберігати заощадження у швейцарських франках, бо вони майже ніколи не дешевшають.

Зараз ви читаєте новину «Поспішати продавати долари не варто». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода