вівторок, 28 серпня 2018 06:15

Політтехнологу Януковича загрожує ув'язнення на 80 років

Автор: REUTERS
  Колишній керівник передвиборного штабу президента США Дональда Трампа працював в Україні з 2005-го до 2014 року. Консультував Партію регіонів та її лідера Віктора Януковича. Слідчі вважають, що Манафорт отримав від останнього 60 мільйонів доларів, із яких не сплатив податків
Колишній керівник передвиборного штабу президента США Дональда Трампа працював в Україні з 2005-го до 2014 року. Консультував Партію регіонів та її лідера Віктора Януковича. Слідчі вважають, що Манафорт отримав від останнього 60 мільйонів доларів, із яких не сплатив податків

Присяжні в суді Вашингтона, США, визнали 69-річного Пола Манафорта винним у шахрайстві. Він був політтехнологом екс-президента України Віктора Януковича. У Сполучених Штатах з березня по серпень 2016 року керував передвиборним штабом Дональда Трампа.

Американські слідчі вважають, що Манафорт отримав від Януковича $60 млн, з яких не сплатив податків. В Україні він працював із 2005-го до 2014 року. Консультував Партію регіонів та її лідера, співпрацював з олігархами – Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним. Його звинувачують в ухиленні від сплати податків, шахрайстві з банківськими рахунками, приховуванні фінансового становища, незареєстровану роботу на іноземні уряди.

Якщо суддя погодиться із висновками присяжних, політтехнологу загрожуватиме до 80 років в'язниці.

"Манафорт був змушений відкрити офшорний рахунок, який не міг легалізувати, бо на цьому наполягав Янукович й інші українські клієнти, кажуть його адвокати. Він вирішив жити за прийнятими в Україні правилами. Але для його рідної Америки вони – незаконні, – пише у "Фейсбуку" журналіст 42-річний Юрій Бутусов.

– Манафорта судять у США за злочини в Україні, за якими в нас йому мало що загрожувало б.

Манафорт – єдиний близький спільник Януковича, якого визнали винним і перебуває під вартою, з перспективою в'язниці.

Пол – впливова людина. Йому в ході процесу симпатизує президент Трамп. Але в Америці близькість до влади – не привілей, а обтяжуюча обставина. Манафорта здали найближчі співробітники. П'ятеро з них пішли на угоду зі слідством.

Для ефективної боротьби з корупцією США створили судову систему, що користується авторитетом. Процесуальне законодавство, суд присяжних – усе це націлене на швидке винесення рішень. У нас всього цього поки що немає. Його треба побудувати".

У вересні у Вашингтоні має розпочатися ще один суд над Манафортом. Його звинувачують у порушенні законів США про лобістську діяльність – він не зареєструвався як іноземний агент, коли працював на українську владу.

Зараз ви читаєте новину «Політтехнологу Януковича загрожує ув'язнення на 80 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути