Вівторок, 10 вересня 2019 06:31

Політик більше не може бути батьком нації

Початок нових епох завжди приносить нове невідоме в людські суспільства.

ХІХ століття принесло людей без минулого, але з грішми, освітою та розумом. Їх на­звали "буржуазією". Вони змінили світ, яким раніше керували люди з майбутнім – аристократія чи духовенство.

ХХ століття принесло масу, тобто "людину без властивостей". Ці люди без властивостей раптом чогось захотіли й отримали голос. Вони наповнили країни, як великі потоки й рухи. Замість стабільних ієрархій з'явилися нестабільні рухи людей, яких треба було кудись вести. Тому прийшли їхні поводирі – вожді, фюрери, дуче, провідники.

Сьогодні маємо теж нове невідоме – масу з обличчями й безліччю властивостей. Вона рухається в різних напрямках. Не хоче ніякого "фюрера" і навіть "лідера". Безліч малих мереж, кожна з яких хоче бути автономною й унікальною.

Популізм – поки що квола спроба відповісти на це нове невідоме.

Політика нині стає геть іншою. Сьогоднішній політик не може бути батьком нації чи її провідником, бо всі рухаються в різних напрямках. Усе, що він може, – спробувати дати людям відчуття автономії. Спробувати ці безлічі мереж хоч якось поєднати.

Зараз ви читаєте новину «Політик більше не може бути батьком нації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 203
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода