Установлення відеоспостереження на дільницях під час минулих парламентських виборів виявилося неефективним, заявила Рахункова палата. Відеокамери обійшлися бюджету в 955 млн грн, а "отримані відеоматеріали практично не використовувалися", йдеться у висновку. Експерти й опозиція перед виборами попереджали владу у недоцільності цього нововведення.
— Кошти осіли в кишені наближеної до влади фірми, — каже 32-річний Олексій Хмара, виконавчий директор компанії "Трансперенсі Інтернешенл Україна". — Ще до виборів усім здавалося, що мільярд гривень на розвагу тривалістю у два місяці — гроші на вітер. Але найбільше вражало: ніхто не знав, що далі з камерами робити. Ми зверталися до Кабміну й Центрвиборчкому, щоб передали їх у школи. Можна було б забезпечити дистанційні уроки для дітей, які не можуть ходити на навчання. Або встановлювати їх у залах судів.
Камери передали на збереження в облдержадміністрації. Але ніхто не знає, де вони насправді і чи в робочому стані. Показуха вкотре прикрила марнотратство. Нічого не робиться по суті для боротьби з корупцією, але по формі: хочете прозорості — нате вам відеокамери.
Не можна сказати, що окозамилювання й корупція притаманні тільки теперішній владі. Так само було 2004-го, коли тодішня опозиція закупила щонайменше 60 тисяч звичайних відеокамер для дільниць. Половина з них опинилися по хатах дрібного начальства. Або інший приклад — пам'ятники жертвам Голодомору. Свята тема, але 2008 року не продумали концепцію і третина пам'ятників досі стоять недобудовані. А це по 200 тисяч гривень на кожен із понад тисячі пам'ятників. Як і за Ющенка, так і тепер не вистачає талановитих і чесних управлінців.
Коментарі
4