Підвищення цін на продукти, газ, паливо і безробіття найбільше хвилюють селян. Такі дані всеукраїнського дослідження, яке провів Інститут імені Горшеніна у квітні.
— Люди вказують на ці проблеми, бо мають значно нижні доходи, ніж міські жителі, — пояснює експерт Інституту імені Горшеніна 31-річний Володимир Застава. — А проблеми корупції, екології та питання розпаювання і приватизації землі їх цікавлять менше, бо селяни значно рідше стикаються із державним бюрократичним апаратом, спілкуються з чиновниками. Опитування засвідчило, що менше 10 відсотків селян хочуть продавати свою земельну ділянку. Близько 20 відсотків здають її в оренду, а 70 відсотків узагалі проти того, щоб земля ставала товаром.
Головна мотивація переїзду людей із села до міста — прагнення поліпшити матеріальний стан своєї родини. Але думка, що більшість селян бажали би переселитися в міста, — це міф. Десь 80 відсотків сільських жителів хочуть залишитися. У людей похилого віку, пенсіонерів для переїзду немає ні можливості, ні охоти. Та й далеко не вся молодь прагне кудись перебратися.
Село сьогодні є територією офіційного відчуження, тотальної апатії. Частково це можна пояснити багаторічною політикою держави, яка воліла не помічати селян. Як основу економіки держави їх викреслили після 1917-го, коли почали нищити "куркулів".
Коментарі