понеділок, 23 січня 2006 10:51

Перстень з діамантом у моторі пилососа

П"ять з половиною тисяч незадекларованих грошових знаків знайшли українські митники у співробітника однієї зі шведських компаній.

Сталося це напередодні Нового року. Серед вантажу були монети Російської імперії, СРСР, іноземні гроші починаючи з XVII століття, арабські монети. Є рідкісні речі часів Петра I, Єлизавети, Катерини I. У середньому затриманий нумізматичний скарб оцінюється по $10 за монету. До цього додають ще 30% від загальної вартості як за колекцію.

Ситуація типова. В Україні ціни на ікони, старовинні монети, предмети стародавнього побуту разів у 10 менші, ніж на світовому ринку антикваріату. От і скуповують усе це для подальшого перепродажу чи для приватних колекцій. Вельми дохідна, кажуть митники, справа.

— За кордон вивозять монети, ікони, вироби зі срібла, хатнє начиння, — розповідає Ольга Бесп"ятова, 46 років, із головного управління культури Київської держміськадміністрації. — Здавалося б, що таке лопата для хліба, гребінь чи прядка? Але автентичні речі, скажімо, у Франції чи Іспанії знайти дуже важко. В Європі ж зараз модно використовувати таку етнографію у дизайні інтер"єрів. Там люблять фермерський, сільський стиль.

Рубель у нас 15 гривень, у них — 30–50 фунтів

Відповідно, каже експерт, усе це в Європі коштує дуже дорого. В Україні ж такого добра ще багато, і воно дешеве. Та й купити можна на будь-якому базарі. Наприклад, у нас ночви можна придбати за 5–10 гривень. А за кордоном, згідно з каталогом Міллера, вони коштуватимуть близько 60 фунтів ($100). А рубель (дощечка з поперечними зарубками для прасування білизни) у нас 15 грн, у них — десь 30–50 фунтів.

Відповідно до закону, щоб переправити культурну цінність за кордон, треба провести державну експертизу в Історичному музеї або Музеї декоративно-прикладного мистецтва. Якщо речі не мають історичного чи культурного значення для України, на них виписують свідоцтво для вивезення. Проте за законом чинять далеко не всі.

Перстень з діамантом у моторі пилососа чи апельсини, начинені старовинними монетами, — до таких хитрощів удаються контрабандисти. За словами начальника Київської регіональної митниці Анатолія Макаренка, торік державі повернено культурно-історичних цінностей на суму понад 1,5 млн грн. Серед них — ікони, картини, монети, ордени, предмети побуту тощо. Скільки ж такого добра пішло за кордон, сказати не може ніхто.

Зараз ви читаєте новину «Перстень з діамантом у моторі пилососа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути