— На суботньому мітингу в Москві вимагали провести перевибори і відставити голову Центральної виборчої комісії. Але причини виступів глибші, — каже директор Інституту національної стратегії України 33-річна Олеся Яхно. — На вулиці вийшли освічені люди молодого й середнього віку. Їх не влаштовує відсутність діалогу між владою й активною частиною населення. Вони відчувають свою відстороненість від впливу на політику і прийняття рішень у державі. Вибори не стали механізмом демократії, Держдума не виконує функції суспільного дискусійного клубу. Людям залишається спілкування в інтернеті.
Ґрунт для незадоволення підготувало рішення з'їзду "Єдиної Росії" висунути Путіна у президенти. Медведєв при цьому має стати прем'єром. Це обурило багатьох росіян. Справжній лідер повинен домовлятися не зі своїм оточенням, а з народом. Тож протести наростатимуть, але до зміни політичної ситуації вони не приведуть. Якщо виникне загроза переростання масових виступів у бунт, кремлівська влада застосує силу.
Однак влада вже замислюється над тим, що відбувається в країні. Після виборів до Держдуми царська риторика Путіна змінилася на тон виправдовування.
Коментарі