Люди більше дивляться серіали
Зараз українське телебачення колосально заполітизоване. Кількість ток-шоу й аналітичних програм величезна. Щодня в студіях з'являються відомі політики, депутати й аналітики.
А в суспільстві попит на політику давно впав. Люди більше дивляться серіали та розважальні програми. На кухнях говорять не про майбутнє країни, а про наболіле та повсякденне.
"Ведомости", Росія
Те саме продали вшестеро дорожче
При Кучмі перлину української промисловості завод "Криворіжсталь" було продано за нісенітну ціну двом українським олігархам. Вони мали тісні зв'язки з президентською адміністрацією. Один із них — зять Кучми.
Держбюджет отримав більше грошей, ніж від усіх попередніх приватизацій
При Ющенкові те саме підприємство продали вшестеро дорожче провідній міжнародній компанії. Державний бюджет отримав більше грошей, ніж від усіх приватизацій, що відбулися в Україні після розпаду Радянського Союзу.
На ці кошти український уряд планує покрити дефіцит бюджету та збільшити соціальні виплати. Це має посилити позиції Ющенка на парламентських виборах.
"Таймс", Велика Британія
Олігархам заважали прозорі правила гри
Хабарництво, кумівство, закулісні ігри та сваволя правлячих еліт мають в Україні дуже довгу традицію. Це спадщина політичної культури СРСР. Свого апогею ці патології досягли при колишньому президенті Кучмі.
Ющенко, призначений Кучмою прем'єр-міністром 1999 року, намагався з цим боротися. Однак не минуло й півтора року, як його відправили у відставку: олігархам заважали запропоновані Ющенком прозорі правила гри. Саме тоді багато українців усвідомили, що "кучмізм"— не те, чого не можна змінити. Пізніше гасла боротьби з ним написала на своїх прапорах помаранчева революція.
Коментарі