пʼятниця, 19 липня 2019 05:10

Олександр Скічко презентував план розвитку Черкащини

28-річний Олександр ­Скічко йде у нардепи від команди президента України Володимира Зеленського. Балотується в 197-му окрузі.

План розвитку регіону презентував на Міжнародному економічному форумі в Черкасах.

— Нестача робочих місць — головна проблема регіону. Останнім часом кількість жителів Черкащини суттєво зменшилась. Люди шукають кращих умов у великих містах, бо мало можливості знайти нормальну роботу вдома, — каже Олександр Скічко. — Щоб змінити ситуацію, пропоную програму із залучення інвестицій до Черкащини. Насамперед — у переробну галузь, будівництво й інфраструктуру. Основою програми є створення на Черкащині індустріальних парків, які залучать у місто кошти інвесторів.

Індустріальний парк — це окрема промислова територія з хорошою інфраструктурою, усіма дозвільними документами й контролем над виробництвом і впливом на довкілля. Місто надає інвестору сприятливі умови для запуску бізнесу, а той гарантує кількість робочих місць.

— Практика створення таких парків поширена в країнах, націлених на промисловий розвиток, — розповідає Скічко. — Наприклад, Чехія запровадила державну програму з розвитку індустріальних парків 1998-го. За сім років створили близько сотні парків, інвестори вклали 9 мільярдів євро, створили 70 тисяч робочих місць. Ще один приклад — Південна Корея, де функціонують 1,2 тисячі таких парків. Вони генерують 80 відсотків експорту, 70 відсотків промислового виробництва і 50 відсотків зайнятості. Так країна перетворилася на промислову супердержаву.

Проект створення індустріального парку є в Золотоноші, але для його реалізації потрібна законодавча ініціатива. Учасники Міжнародного економічного форуму, зокрема радник президента України з економічних питань Олег Устенко, підтримали план Скічка. Пообіцяли сприяння.

Принципове значення для розвитку регіону має проблема занепаду сіл.

— Держава забула про реального сільгоспвиробника на користь агрохолдингів, — вважає кандидат. — Великі господарства виснажують землю шкідливими технологіями обробки та відсутністю сівозміни. Вони забруднюють довкілля й нищать природу. При цьому за копійки орендують землю у селян. Необхідно переглянути мінімальні ставки оренди. Бо десь селяни здають свої ділянки за 4 відсотки, десь до 12 або за кілька мішків зерна.

Кандидат від партії "Слуга народу" збирається ініціювати прийняття закону про сільгоспоб'єднання і дозвіл вести прибуткову діяльність.

— Дотації та кредити повинні йти малим і середнім господарствам, а не агрохолдингам. Люди мають отримувати в декілька разів більше грошей за оренду паїв, продаж і переробку своєї продукції, — каже Олександр Скічко.

Великою проблемою Черкащини залишаються дороги. За п'ять років на їх ремонт виділили близько 500 млн грн, але відремонтували мало.

— Якщо в напрямку Кам'янки, Сміли можна казати про якесь відновлення, то дороги на села Мошни, Яснозір'я, Домантово — суцільний жах, — каже Скічко. — Хочу контролювати вирішення проблеми доріг Черкащини на державному рівні з ефективним і прозорим використанням бюджетних коштів. Крім того, область має чудові умови для створення потужного транспортного хабу, який розвинув би промисловість. Для цього необхідні не тільки якісні дороги та залізниця, а й річковий транспорт. Він розвантажить дороги. Зараз цим ніхто не хоче займатися, бо суперечить інтересам олігархів, які монополізували річку Дніпро. Така ситуація і з аеропортом Черкас. Торік на його ремонт дали майже 55 мільйонів гривень, але через непорозуміння між обласною та міською владою 40 мільйонів повернули держбюджету.

Кандидат пропонує законопроект про сплату великими компаніями податків за місцем розташування, а не юридичної адреси.

— Державна фіскальна служба цього року дала внутрішнє розпорядження, щоб податки великих підприємств не залишалися там, де вони працюють. Та ж ситуація і з податком на зарплату. На місцях залишається 60 відсотків, а має бути 90. Кошти, які заробляє громада, повинні працювати на неї, — каже кандидат.

Зараз ви читаєте новину «Олександр Скічко презентував план розвитку Черкащини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути