Президент України Володимир Зеленський 2–8 січня був із родиною в Султанаті Оман. Немає крамольного в тому, що вирішив провести кілька днів у теплих краях. Гроші на відпочинок у нього є.
Чому обрав елітний готель в Омані? Там мало українців, тому викрити його перебування було складно. Швидше за все, інформацію про відпочинок президента поширили представники російських спецслужб.
Прес-служба Офісу президента має низький професійний рівень. Пояснення про "плідні переговори" на найвищому рівні з перельотом за власні кошти створило більше проблем, ніж переваг. Зустріч із міністром, який відповідає за закордонні справи, Юсуфом бін Аляві бін Абдаллою, навряд чи додає ваги українській позиції в світі. Напередодні він розкритикував дії Сполучених Штатів у регіоні Перської затоки (американські військово-повітряні сили 3 січня завдали авіаудару по аеропорту Багдада. Загинули щонайменше сім осіб. Серед них іранський генерал 62-річний Касем Сулеймані. — ГПУ). Оман не надто позитивно сприймає Європейський Союз.
Товарообіг України з Оманом 2018 року становив $80 млн. Ця країна не в пріоритеті зовнішньополітичних інтересів нашої держави. Інтереси України в Омані представляє наше посольство в Саудівській Аравії. Оману в Україні — посольство Султанату в Москві. Тому візит мали б довго й ретельно готувати й планувати. Цього не було. Як не було й українських міністрів, які мали б підписувати в Омані документи про співпрацю.
Натомість поруч із Володимиром Зеленським був його помічник Андрій Єрмак. Торік він виступав головним диспетчером української зовнішньої політики на американському й російському напрямах. Тепер йому несподівано докинули Оман? Чи в Маскаті Зеленський зустрічався з посланцем Дональда Трампа? Чи Володимира Путіна? Чи Зеленський прилетів, аби вести переговори про долю коштів у оманських офшорах? Цих питань Офіс президента міг би уникнути, якби не почав брехати.














Коментарі