четвер, 15 липня 2010 05:50

Оборудка не відбулась би без патронату президента

Пристрасті довкола того, у який спосіб компанія Дмитра Фірташа "РосУкрЕнерго" перемогла у Стокгольмському суді державу Україна, не вщухають. Адже йдеться про суми компенсацій у мільярди доларів.

Ситуацію з "РосУкрЕнерго" важко сприйняли багато членів Партії регіонів,  стверджує Нестор Шуфрич. У свою чергу, голова Тимчасової слідчої комісії щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду Роман Зварич вважає, що президент Віктор Янукович має дати відповідні пояснення стосовно газових питань.

На засіданні Тимчасової слідчої комісії Юлія Тимошенко запропонувала запросити для надання пояснень у справі "РосУкрЕнерго" чинного главу держави. За її словами, "ця оборудка з "РосУкрЕнерго" на 5,4 мільярда доларів не змогла би відбуватися в Україні, якби її не покривав, точніше, не курував, не патронував президент країни Янукович. Це все робиться за повної його підтримки".

Тимошенко також запропонувала запросити на засідання комісії для свідчень голову Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, бізнесмена Дмитра Фірташа, голову Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна і міністра палива й енергетики Юрія Бойка.

Про те, що багато питань з цієї справи назбиралося також у команді влади, повідомив в інтерв"ю "Українській правді" Нестор Шуфрич, якого минулого тижня звільнили з посади міністра надзвичайних ситуацій.

Сьогодні Служба безпеки під керівництвом Валерія Хорошковського "обслуговує" керівника Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, "і це ні в кого не викликає сумнівів"

Полишаючи високі кабінети, політики часто починають розповідати цікаві речі, й Шуфрич не став винятком. Він озвучив реакцію багатьох членів Партії регіонів на ситуацію з "РосУкрЕнерго": "Позиція у всіх схожа, вона полягає в такому. Якщо Фірташ виграв у суді чесно й довів, що в нього незаконно вилучали цей газ, це одна ситуація. Але якщо дійсно підтвердиться, що українська сторона відмовилася від своїх позовів і пішла на всі умови, виставлені "РосУкрЕнерго", це інша сторона".

Екс-міністр МНС також відзначив, що був проти арештів колишнього заступника голови НАК "Нафтогаз" Ігоря Діденка та колишнього керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка: "Керівник митниці виконав свою функцію. Був контракт, він повинен був розмитнити за контрактом. Знову ж, в усіх виникає питання: а де третя сторона, де "Газпром"? Там же була ще третя сторона, яка, до речі, підписувала документи".

За словами Нестора Шуфрича, сьогодні Служба безпеки під керівництвом Валерія Хорошковського "обслуговує" керівника Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, "і це ні в кого не викликає сумнівів".

— У підсумку за це доведеться комусь відповідати. У найкращому разі відповість один Льовочкін. У гіршому — відповість вся команда, — застерігає.

"Нормальний вихід із ситуації" пропонує Вікторові Януковичу Роман Зварич. Він вважає, що президент має дати відповідні пояснення щодо газових питань — "бо не відповісти на ті звинувачення, які лунали з боку Юлії Тимошенко, було б нерозумно".

Заради того, щоби почути пояснення Януковича, Тимчасова слідча комісія готова навіть провести відповідне засідання у закритому режимі — без присутності преси, повідомляє Зварич.

Зараз ви читаєте новину «Оборудка не відбулась би без патронату президента». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

14

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути