Два тижні тому ввели в Україні новий Митний кодекс. У Держмитслужбі зазначають, що документ уже дав потужний імпульс для розвитку бізнесу.
— За 12 днів червня в нас втричі зменшилася кількість рішень про коригування митної вартості товарів, — каже голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік під час обговорення перших результатів за круглим столом. — Якщо у травні за один день приймали 200 рішень, то зараз усього 70. Також позитивно, що на 12 червня оформили 2 мільйони 200 тисяч вантажів, а за перші 12 днів травня їх було всього 1,8 мільйона. Різниця суттєва.
Скоротився і час митного оформлення, повідомляє Ігор Калєтнік. При імпорті він складає менш як 2 год., при експорті — трохи більш як 40 хв. До митних органів уже звернулися 354 нових суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності про постановку їх на облік.
Бізнес також задоволений нормою, яка дозволяє оформлювати вантажі на будь-якому митному посту країни. Виконавчий директор всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості "Укрлегпром" Валентина Ізовіт повідомила, що за останні чотири місяці в неї не було жодної скарги на розмитнення товару:
— Завдяки кодексу вирішена суттєва проблема — 10 років я на всіх рівнях лобіювала питання завезення вовни. Весь світ завозить її без ветеринарного контролю, на відміну від України. У нас і так із 38 підприємств, що займалися вовною, залишилося п'ять. І от нарешті відкриваю кодекс, а цю норму скасували. Я не повірила очам. Зробили спробу провести вовну без ветконтролю — провезли.
В об'єднання роботодавців легкої промисловості входять 7 тис. підприємств. Половина із них — представники малого бізнесу, повідомляє Валентина Ізовіт. Для плідної праці підприємці потребують невеликої підтримки від держави.
— Новий кодекс — це серйозна велика реформа митного законодавства, — додає співголова Комітету з питань митної політики Американської торговельної палати Ігор Даньков. — Багато-хто побоювався, що з 1 червня все стане на кордоні. До честі митної служби, така кардинальна зміна законодавства пройшла безболісно.
Окрім того, Ігор Даньков зазначив демократичний підхід законодавців при розробці кодексу. Бізнесмени могли приходити і надавати свої пропозиції. До зауважень ставилися серйозно, вони були включені в кодекс.
У свою чергу, перший віце-президент Української спілки промисловців і підприємців Сергій Прохоров наголошує, що висока фахова підготовленість кодексу дозволить Україні співпрацювати з Європейським союзом.
— Час, коли Україна стане асоційованим членом ЄС прийде досить швидко. І ми будемо мати вже готовий інструментарій для вирішення наших торговельних стосунків. Ми маємо зараз добре попрацювати, щоб провести імплементацію кодексу, — говорить Сергій Прохоров. — Для того, щоб пришвидшити темпи зростання ВВП, нам треба здійснювати кроки, які сприятимуть утворенню міжкордонних зв'язків з європейською спільнотою.
На завершення Ігор Калєтнік повідомив, що митники спільно з Європейською бізнес Асоціацією та Американською торговельною палатою проводять опитування серед підприємців щодо того, як на практиці реалізуються положення нового кодексу. Він запросив усіх присутніх долучитися.
— Це опитування дасть бізнесу можливість висловити свою оцінку впливу нового Митного кодексу на ведення підприємницької діяльності. Офіційні запрошення до цієї роботи вже направлені Держмитслужбою, — каже голова Держмитслужби.
Коментарі