Кабінет Міністрів розробив програму з передачі державних гуртожитків у комунальну власність. Це дасть право їхнім мешканцям приватизовувати житло. До 2016 року планують передати 1058 гуртожитків, у яких живуть близько 400 тис. людей. Всього ж у будинках такого типу мешкають 1,5 млн осіб.
— Нині приватизовано лише 20 відсотків таких помешкань, — зазначає голова Київського осередку Асоціації мешканців гуртожитків України Любов Люба, 57 років. — Приватизувати кімнати заважає небажання дрібних чиновників виконувати урядові постанови. Вони блокують цей процес із цинізмом та іронією. В Оболонському районі столиці: є рішення міської адміністрації про передачу гуртожитків у власність міста. А заступник голови РДА Станіслав Москалевський каже, що воно скасоване. Дев'ять будинків району юридично в комунальній власності, а фактично — у приватних руках.
У Києві мешканець кімнати в 14 квадратних метрів платить за комунальні послуги стільки ж, як за трикімнатну квартиру. За ці гроші давно можна було зробити капремонт — але все валиться, будинки лише підфарбовують простроченою фарбою. Чим швидше ці гуртожитки заберуть із держвласності, тим скоріше їх приведуть до ладу самі мешканці. Від держави вони вже нічого не хочуть — лише права приватизувати свої 14 метрів. Звичайно, є гуртожитки, що потребують капремонту. На них слід розробляти кошторис, включати у план реконструкції й виділяти кошти міського бюджету.
В областях гуртожитки активно приватизують. У Запоріжжі влада забрала в комунальну власність навіть будинки, що потребували капремонту. Їх відремонтували, підтвердили права на кімнати тих, хто прожив там понад п'ять років. У Києві не приватизований жоден гуртожиток. Чиновники посилаються на те, що немає міської програми. Але ж у регіонах це виходить.
Коментарі
1