Дві третини українців кажуть про погіршення свого матеріального становища. У листопаді 2010-го про це говорили 45,8% людей. Такі результати соціологічних опитувань, які проводило "Українське демократичне коло" на замовлення Інституту політики.
— Українці мали два важкі періоди, коли жилося дедалі гірше — з 1991-го по 1999-й і в 2008–2009-х, — розповідає президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, 66 років. — Поза цими роками офіційна статистика засвідчувала відносне зростання заробітної платні та купівельної спроможності домогосподарств. І зараз Держкомстат дає кращі економічні показники. Але чи реалістичні дані? Альтернативних, які можна було порівняти з офіційною статистикою, у нас нема. Оскільки люди мають відчуття зубожіння й не довіряють державі, було б правильно, аби громадські організації проводили альтернативний облік інфляції. У всьому світі цим займаються профспілки. Це дуже дорога річ — зібрати дані з десятків тисяч магазинів і ринків.
Що багатша людина, то менше вона відчуває інфляцію. Якщо підрахувати інфляцію окремо для бідних, "середняків" і багатих, то побачимо, що найбільше подорожчали продукти й послуги, що споживають і якими користуються саме бідні. Більшість у цій групі становлять пенсіонери.
Коментарі