пʼятниця, 28 квітня 2017 05:50

"НАБУ використовують як політичний інструмент для боротьби з конкурентами"

Автор: УНІАН
  Микола Мартиненко в залі Солом’янського районного суду Києва. 22 квітня йому обрали запобіжний засіб — особисту поруку депутатів ”Народного фронту” і трьох міністрів
Микола Мартиненко в залі Солом’янського районного суду Києва. 22 квітня йому обрали запобіжний засіб — особисту поруку депутатів ”Народного фронту” і трьох міністрів

— Національному антикорупційному бюро потрібні щоденні шоу й сенсації. Це особливо важливо, коли результати діяльності нульові, — каже колишній народний депутат Микола Мартиненко, 56 років.

— Бюро залежить від групи осіб, яку в його керівництві представляє Гізо Углава. Щоденні звинувачення на мою адресу — образа за те, що не вдалося незаконно кинути мене до СІЗО. Грузинські акціонери НАБУ у болючій формі висловили його директорові Артему Ситнику претензії за несправджені надії. Тому НАБУ видає заяви, що Миколу Мартиненка потрібно було терміново затримувати, бо він нібито розробляв "підступний план втечі". Але детективи слабенько пишуть художні детективні тексти. Та й з логікою не дружать. Якщо я задумав утікати, чому не залишився в США кілька днів тому? Чому більше двох десятків разів повертався до України із закордонних поїздок? Чому всі ці півтора року був у Києві і ні від кого не ховався?

НАБУ використовують як політичний інструмент для боротьби з конкурентами та провокування дострокових парламентських і президентських виборів, вважає Мартиненко: "Художні заяви НАБУ — смішна спроба виправдати свою некомпетентність, заангажованість і зацикленість "акціонерів" бюро на наступних виборах. Півтора року воно малює проти мене фейки на основі проплачених публікацій члена їхнього угруповання Сергія Лещенка. Хлопці вирішили, що і рейтинг собі трохи піднімуть, і замовлення його хазяїна з Росії виконають. Тому чого соромитись — НАБУ готове штампувати справи на підставі лише того, що обличчя конкретного політика дуже не подобається Саакашвілі, Углаві, Ситнику й Лещенку".

20 квітня детективи Національного антикорупційного бюро затримали екс-нардепа Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський райсуд Києва відмовив прокурорам взяти його під варту. Обрав запобіжний захід — особисту поруку депутатів "Народного фронту" та міністрів Лілії Гриневич, Володимира Омеляна, Ігоря Жданова.

— Цей крок урядовців свідомий. Командне, колективне, політичне рішення, — прокоментував прем'єр-міністр Володимир Гройсман, 39 років.

Закон не обмежує право особи виступити поручителем. Його гарантує Кримінальний процесуальний кодекс, незалежно від посади, роз'яснили у Міністерстві юстиції.

2013 року члени створеної Міхеілом Саакашвілі грузинської партії "Європейський національний рух" виступали за взяття на поруки звинувачених у корупції високопосадовців.

Екс-прем'єр Вано Мерабішвілі нібито використав із казни 5,2 млн ларі (близько $3 млн. — ГПУ) на користь передвиборної кампанії Національного руху. А колишній міністр охорони здоров'я Зураб ­Чіаберашвілі підкуповував виборців та нецільово витрачав державні кошти. Партія називала процес політичним переслідуванням.

Нині Саакашвілі різко відгукується про ініціативу нардепів та урядовців від "НФ" взяти на поруки Миколу Мартиненка. Хоча у березні народний депутат Сергій Лещенко виступив з ініціативою взяти на поруки соратника Саакашвілі, колишнього консула Грузії Тімура Нішніанідзе. Його Генеральна прокуратура України звинуватила у заволодінні 17 млн грн державних коштів.

"Органи боротьби з коруп­цією перетворюються на знаряддя політичної боротьби й піару за рахунок платників податків, — пише у "Фейсбуку" лідер Радикальної партії Олег Ляшко, 44 роки.

– 20 квітня директор НАБУ Артем Ситник сказав: проти мене з'явилася нова справа. Домовилися, що 25 числа я дам свідчення. Попросив не розповідати про це пресі, щоб розібратися без політичного тиску. У п'ятницю, 21 квітня, обурився керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому на замовні дії проти мене. Той сказав, що справу порушили за публікаціями в інтернеті про придбання мною будинку. Що це формальність і після моїх пояснень її закриють. Виявляється, САП і НАБУ треба лише гарячі новини".

Подібними шоу НАБУ підміняє реальну роботу, вважає керівник парламентської фракції "Народний фронт" 41-річний Максим Бурбак:

"Керівники бюро вирішили, що тепер їм щодня потрібні сенсації і видовище. Ще б пак. Два роки нульових результатів і щорічне проїдання півмільярда з держбюджету, дорожезні "тактичні шкарпетки", спецпризначенці й власний БТР. Провадження проти Ляшка відкрили лише на підставі повідомлень в інтернеті. І одразу ж поспішили із заявою. Таке враження, що вийти на ЗМІ й голослівно звинуватити когось ще до завершення слідства — тепер головне завдання Національного антикорупційного бюро".

Зараз ви читаєте новину «"НАБУ використовують як політичний інструмент для боротьби з конкурентами"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути